Imobile žestoko odgovorio Kristijanu Ronaldu: Lacio ne odustaje od titule!

Rimski klub nije odustao od borbe za "skudeto".

Lacio - SPAL 5:1, Serija A, 22. kolo Izvor: PAOLO BRUNO/GETTY IMAGES EUROPE

Poslije remija u "Derbiju dela Kapitale" (1:1), kojim je prekinuta serija Lacija od čak 11 prvenstvenih pobjeda, nebesko-plavi su se u nedjelju vratili na pobjednički kolosijek i to na veoma ubjedljiv način.

LACIO - SPAL 5:1 (4:0)

Zvijezda Juventusa Kristijano Ronaldo je danas bio dvostruki strijelac, ali razlika u odnosu na prvog golgetera Serije A Ćiru Imobilea ostala je nepromijena jer je kapiten Lacija ponovo demonstrirao klasu.

Dva puta je pogađao mrežu Etrita Beriše i sačuvao razliku od šest pogodaka u odnosu na drugoplasiranog Ronalda, a Juve pet bodova viška u odnosu na Lacio, koji ima i jednu utakmicu manje.

"Lacijali", za koje je cijelu utakmicu odigrao reprezentativac Srbije Sergej Milinković Savić, poveli su u trećem minutu poslije centaršuta iz kornera. Povratnik u selekciju Bosne i Hercegovine Senad Lulić je glavom prebacio na drugu stativu, gdje je Ćiro Imobile smjestio pod prečku - 1:0.

Felipe Kaisedo je već u 15. minutu udvostručio prednost Lacija nakon brzog kontranapada, Manuel Lacari je pogodio stativu, a igrač iz Ekvadora pospremio odbijenu loptu u mrežu - 2:0.

Imobile je potom postigao drugi pogodak na meču u 29. minutu i to na maesteralan način. Najprije je prevario golmana gostiju i otišao previše ukoso, da bi potom uz nekoliko driblinga, majstorski pogodio sa ivice kaznenog prostora - 3:0.

Kapiten Rimljana je stigao do 25. pogotka u sezoni i ubjedljivo je najbolji golgeter Serije A, a u posljednjih 10 sezona čak je 124 puta pogađao mrežu protivnika. Impresivno.

Raspoložen za postizanje golova u nedjelju bio je i Kaisedo, koji je u 38. minutu na asistenciju Imobilea, majstorski savladao golmana SPAL-a - 4:0.

Reprezentativac Bosne i Hercegovine Ervin Zukanović, koji je posljednjeg dana prelaznog roka stigao u SPAL, debitovao je u 67. minutu kada je zamijenio Brazilca Felipea.

Ni u nastavku nisu stali izabranici Simonea Inzagija već su u 58. minutu lijepu akciju po desnoj strani krunisali "petardom". Asistirao je Lacari, a egzekutor bio Bobi Adekanje - 5:0.

Sve što su gosti iz Ferere napravili na "Olimpiku" bio je počasni pogodak koji je postigao Simone Misiroli poslije solo prodora u 65. minutu - 5:1.

Pretposljednji tim Serije A je 15. ovosezonskim porazom ostao "zakucan" u zoni ispadanja, dok su kod nebesko-plavih odavno počele da rastu šampionske ambicije, prvi put poslije 20 godina kada je posljednji put Lacio osvojio "skudeto".

Bez Zlatana Ibrahimovića, fudbaleri Milana nisu uspjeli da nastave pobjedničku seriju u duelu sa Veronom (1:1) u čijem timu je svih 90 minuta odigrao Darko Lazović, a neriješeno je bilo i u Bergamu u dvoboju između Atalante i Đenove (2:2), za koju danas nije nastupio Ivan Radovanović.

Verona je uspjela da stigne do boda protiv "rosonera" iako je posljednjih 20-ak minuta igrala bez isključenog Marokanca Sofjana Ambarata, baš kao i Đenovljani, koji su zbog dva žuta kartona Valona Behramija meč na stadionu "Atleti Azuri d' Italija" završili sa desetoricom u polju.

Interesantan detalj na "San Siru" bio je i debitantski nastup u trećem minutu nadoknade Danijela Maldinija, koji je sin slavnog kapitena Milana Paola Maldinija i unuk nekadašnjeg selektora "azura" Ćezerea Maldinija. Tri generacije u dresu "rosonera".