Debakl Borca, poraz Želje!

Autori mondo.ba Autori mondo.rs

Mladi fudbaleri Borca upisali su i drugi poraz na "Turniru prijateljstva". Poslije 0:4 od Vojvodine, u utorak su gore prošli protiv Dinama iz Zagreba (0:6). Crvena zvezda bolja od Željezničara (2:1)...

Zagrepčani su već nakon prvog poluvremena stekli prednost od tri gola, a u drugih 30 minuta još tri puta zatresli mrežu banjalučkog tima, koji danas nije stvorio nijednu ozbiljniju priliku.

Po dva gola za izabranike Danijela Erbežnika postigli su Ivan Dolček i Ante Šuto, dok su po jednom mrežu pogodili Dimateo Lovrić i Martin Krizmanić.

Mladim fudbalerima Crvene zvezde dovoljan je i remi u 3. kolu za plasman u polufinale, još mlađi fudbaleri Partizana porazom su izgubili šanse da budu prvi u grupi, OFK Beogradu bi i remi (verovatno) bio dovoljan za prolazak dalje, dok će poslastica biti meč Vojvodina - Dinamo Zagreb u kojem će pobednik ići u polufinale.

To je sažetak drugog dana takmičenja na "Turniru prijateljstva" u Bijeljini, gde su crveno-beli, posle Rijeke, pobedili i sarajevski Željezničar rezultatom 2:1, a crno-beli, koji igraju sa godinu dana mlađom selekcijom od ostalih, poraženi od Osijeka rezultatom 1:0.

Na startu turnira, Partizan je remizirao sa mostarskim Veležom. U Partizanovoj grupi, ljubljanska Olimpija je sa dve pobede završila posao i prva zvanično izborila polufnale.

RASPORED TV PRENOSA

U sredu, uživo na "Arena sport" televiziji biće prenošene dve utakmice: Dinamo - Vojvodina u 15 časova i Crvena zvezda - Vardar u 16:30. Oba susreta odlučuju o plasmanu u polufinale.

OFK Beograd bio je ubedljiv protiv Slobode iz Tuzle i pobedio rezultatom 3:0, tako da bi "romantičarima" trebalo da bude dovoljan i bod u sredu u meču sa Sarajevom.

Vojvodina i Dinamo iz Zagreba su potpuno dominantni u svojoj grupi pa međusobni meč u sredu dočekuju sa po šest bodova. Ipak, Zagrepčani su u prednosti jer imaju gol-razliku 7:0, za gol bolju od Novosađana, pa njima "igra" i remi.

Vojvodina je danas pobedila Budućnost iz Podgorice 2:0, juče Borac iz Banjaluke 4:0.

Na turniru učestvuju dečaci rođeni 2000. godine i kasnije. Samo pobednici grupa idu dalje...

GRUPA A: Crvena zvezda - Željezničar 2:1 (0:0)

Strelci: Crvena zvezda: Aleksandar Kostić u 52. i 59. minutu; Željezničar: Ahmed Hasanović u 60. minutu.

CRVENA ZVEZDA: Miloš Gordić, Aleksa Denić, Uroš Manov, Đorđe Canković, Stefan Torbica, Marko Kojić, Mihajlo Aćimović, Đorđe Vlajić, Bojan Vlaović, Luka Pavlović, Miloš Milojković, Luka Marković, Damjan Daničić, Nemanja Čanić, Marko Janković,, Aleksandar Kostić, Milan Šikanić, Jovan Ilić, Marko Kojić, Aleksandar Jovanović, Stefan Santrač, Petar Karaklajić; Trener: Marko Vlasonjić.

GRUPA B: Osijek - Partizan 1: 0 (0:0)

Strelac: Borna Brekalo u 52. minutu.

PARTIZAN: Aleksandar Simić, Filip Radovanović, Strahinja Pavlović, Petar Glišić,Lainović Nikola, Miljan Momčilović, Slobodan Stanojlović, Lazar Simićević, Todor Radojević, Lazar Pavlović, Nikola Štulić, Petar Čučak, Ćorković Ivan, Uroš Medić, Viktor Lukić, Stefan Pančić, Savo Arambašić,; Lainović Nikola; Trener: Marko Komarov, Slađan Šćepović.

GRUPA C: Vojvodina - Budućnost 2:0 (1:0)

Strelac: Slobodan Ristić u 15. i 55. minutu.

VOJVODINA: Marko Antunić, Marko Bjeković, Ivan Tadić, Nemanja Vještica, Igor Jeličić, Branko Milošević, Adis Kurtiši, Dobrica Tegeltija, Slobodan Ristić, Mihajlo Nešković, Miloš Pilipović, Miloš Vučković, Pavle Jovišić, Slobodan Rubežić, Dejan Živković, Viktor Milovanović, Andrej Jakovljević, Mirko Topić, Mihajlo Grahovac, Đorđe Petrović; Trener: Zoran Galić.

GRUPA D: OFK Beograd - Sloboda 3:0 (3:0)

Strelci: OFK Beograd: Miljan Vidović u 18. minutu, Filip Tuparević u 20. minutu, Kristijan Belić u 22. minutu.

OFK BEOGRAD: Damjan Knežević, Ivan Ilić, Stefan Josović, Matija Mrkela, David Antić, Stefan Milanović, Mijodrag Simonović, Kristijan Belić, Filip Stuparević, Bojan Bojić, Aleksandar Janković, Jovan Marković, Vanja Čvorović, Vasilije Popović, Stefan Milijić, Stefan Popović, Miljan Zindović, Filip Gajić; Trener: Zlatko Krmpotić.