PLBIH: Težak poraz Borca

Odigrano je sedam mečeva petog kola fudbalske Premijer lige Bosne i Hercegovine.

PLBIH: Težak poraz Borca Izvor: MONDO/Bojan Jakovljević

Izvor: MONDO/Bojan Jakovljević

Težak poraz Borca, prvi gol u šampionatu Radnika, Slaviji prija igranje u Foči,  Zrinjski i Široki nastavljaju sa pobjedama, ukratko je rezime sedam odigranih mečeva petog kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

U prethodna dva kola Borac je slavio protiv Travnika i Čelika i najavljivali su pobjedu ili remi na gostovanju Olimpiku. Međutim desilo se nešto sasvim drugo.

Borac je doživio ubjedljiv poraz 4:1. Borac se držao do samog finiša, a onda su "pali" i za samo 12 minuta primili tri gola. Olimpik je poveo golom Brkovića nakon 36. minuta igre. Borac je do izjednačenja stigao nakon sat vremena igre. Stokić je bio precizan sa penala. Ipak Olimpik nije bio uzdrman, bili su uporni i do kraja su Pandža, Souza i Nukić savladali Avdukića za ubjedljivu pobjedu i 10. osvojeni bod ove sezone.

Radnik iz Bijeljine ima očajan start šampionata. Tek u petom kolu postigli su PRVI pogodak, ali su poraženi na svom terenu od Željezničara 3:1.

Čelik i Velež su podijelili bodove, Slavija je sa 2.1 savladala Slobodu i sada su u vrhu tabele sa devet bodova i Travnik je sa minimalnih 1:0 bio bolji od Mladosti.

Aktuelni šampion Zrinjski u ovom kolu nije imao puno problema protiv Viteza. Na kraju rutinska pobjeda 2:0, kojom su zadržali čelo tabele.

Široki je u najefikasnijem meču sa 4:2 pobijedio Zvijezdu i nakon pet odigranih kola u stopu prate klub iz Mostara na čelu tabele.