KUP BiH: Sarajevo prvi četvrtfinalista

Fudbaleri Sarajeva prvi su četvrtfinalisti Kupa BiH. Tim Mehe Kodre slavio je i u revanš meču protiv Travnika 3:2 (2:1) i izborio plasman među osam najboljih ekipa u namjasovnijem takmičenju BiH. Preostali susreti igraju se u srijedu.

KUP BiH: Sarajevo prvi četvrtfinalista Izvor: MONDO/Samir Cacan

Izvor: MONDO/Samir Cacan

Fudbaleri Sarajeva došli su na "Pirotu" s prednošću od 4:0 iz prve utakmice i samo ih veliko čudo moralo je da se desi da ne izbore plasman među najboljih osam ekipa u Kupu BiH.

Nije se desilo. Bordo tim slavio je i u revanšu i izborio plasman u četvrtfinale. Bio je ovo šesti uzastopni trijumf branioca trofeja u Kupu BiH.

TRAVNIK - SARAJEVO 2:3 (1:2)

Na prvom susretu na "Koševu" debitovao je novi trener bordo tima Meho Kodro, a ponajbolji igrač utakmice bio je Ševko Okić, trostruki strijelac.

Okića danas nije bilo u timu, ali je u dresu bordo kluba debitovao dvadesetdvogodišnji makedonski internacionalac Riste Mitrevski.

Upravo je Makedonac učestvovao u akciji iz koje je Sarajevo stiglo do prednosti protiv "vezira" u 30. minutu.

TRAVNIK: Karajbić, Terzić, Kovač, Ribić, Jašarević, Zaimović, Mahović, Fazlić, Guera, Smajić, Čivić.

SARAJEVO: Plakalo, Protić, Kovačević, Stojčev, Handžić, Todorović, Mitrevski, Berbarović, Kalasi, Radovac, Bilbija.

Strijelac lijepog gola sa više od 20 metara bio je Miloš Stojčev (na fotografiji). Vezista Sarajeva uputio je projektil koji je odsjeo u mreži golmana Travnika Fikreta Karajbića - 0:1.

Iako su gosti imali više od igre u prvom dijelu, nekoliko minuta prije odlaska na odmor "veziri" su stigli do izjednačenja zahvaljujući pogotku Adrijana Guere.

Brazilac je poslije greške odbrane bordo tima rutinski lobovao čuvara mreže Sarajeva Emira Plakala za 1:1.

Ipak, u sudijskoj nadoknadi vremena Samir Radovac, za kojeg se navodno zainteresovala engleska Aston Vila, ponovo je pogodio za vođstvo gostiju i miran nastavak utakmice.

U drugom poluvremenu domaći fudbaleri imali su sjajnu priliku da ponovo poravnaju rezultat. U 67. minutu Brazilac Adrijano nije uspio u situaciji "jedan na jedan" da savlada golmana Sarajeva.

Mladi Admir Goloman 15 minuta prije kraja meča donio je novo izjednačenje Travničanima, a konačnih 2:3 postavio je Krste Velkoski u 81. minutu.