Frajdej nastavio seriju, Spartak i OFK nisu uspeli

Prvi put ove sezone Spartaku se zatresla mreža na domaćem terenu. OFK Beograd doživeo drugi poraz. Patrik Eze Frajdej ponovo strelac za Mladost.

Frajdej nastavio seriju, Spartak i OFK nisu uspeli Izvor: MONDO/ Mladen Šolak

Prve tri utakmice 10. kola Jelen Superlige bile su efikasnije nego što je uobičajeno za naše prvenstvo.

U Beogradu, Lučanima i Subotici postignuto je čak 11 golova - 3,6 po meču!

Čukarički je bio ubedljiv protiv OFK Beograda u gostima - 4:0, Mladost je kao domaćin savladala Rad 2:1, dok su Spartak i Borac iz Čačka odigrali nerešeno - 2:2.

U centru pažnje našli su se napadači Igor Matić i Patrik Eze Frajdej.

Prvi je bio dvostruki strelac i najbolji igrač "brđana" u ubedljivoj pobedi nad "romantičarima", a drugi je doveo Mladost u vođstvo svojim šestim golom u poslednjih šest mečeva.

Porazom od Čukaričkog bio je prvi za OFK Beograd posle sedam mečeva u domaćem prvenstvu. Prethodno su izgubili u prvom kolu od Vojvodine, takođe ubedljivo - 0:3, ali u gostima.

Mladost se pobedom protiv Rada probila na peto mesto, što je sjajan učinak za povratnika u najviši rang.

Što se tiče remija u Subotici, bio je to treći meč za Spartak bez pobede, a čak sedmi (računajući i Kup) za Borac.

Gosti iz Čačka prvi su ove sezone, tačnije još od 25. maja, koji su uspeli da zatresu mrežu Spartaka na Gradskom stadionu u Subotici. Doduše, prvo je Goran Antonić postigao autogol u 4. minutu, a potom je Dušan Jovančić u nadokandi meča uspeo da izbori remi svom timu, pošto su "golubovi" uspeli da preokrenu posle ranog vođstva Borca.

U derbiju začelja Radnički iz Niša je golom Vladimira Đilasa pobedio imenjaka iz Kragujevca.

Značajan korak ka gornjem delu tabele napravio je Novi Pazar, pobedom u Kruševcu protiv domaćeg Napretka. Gosti su slavili 1:0, autogolom Nemanje Janičića u 55. minutu.