Teodosićev petominutni "bum" za pobedu CSKA

Reprezentativac Srbije i bek Moskovljana u Zagrebu bez šuta za dva poena, ali opet najefikasniji u svom timu!

Teodosićev petominutni "bum" za pobedu CSKA Izvor: MN PRESS

Dugo je Cedevita imala blagu rezultatsku prednost u duelu sa gostima iz Moskve, ali je CSKA pobedio - 76:72 (18:19, 18:20, 17:10, 23:23).

Najzaslužniji za treću pobedu "armejaca" u isto toliko mečeva Grupe B Evrolige, odnosno treći poraz Cedevite, bio je reprezentativac Srbije Miloš Teodosić.

On i Nando De Kolo ubacili su po 14 poena za CSKA, ali je Teodosić to učinio na interesantan način.

U prve tri četvrtine ubacio je samo dva poena, uz šut za tri 0/6, a onda je od 31. do 36. minuta šutirao "trojke" 4/4 i pomogao svom timu da sa 53:51 ode na 70:57!

Na kraju, Teodosić je za tri šutirao 4/11, za jedan 2/3, a za dva nije uopšte pokušavao!? Na parketu je proveo nešto više od 32 minuta, a uz 14 poena imao je 4 skoka, 2 asistencije i 5 izgubljenih lopti.

Najefikasniji igrač Cedevite bio je Nemanja Gordić, koji je ubacio 21 poen.