Hamburger visi o koncu

Tim Slobodana Rajkovića i Gojka Kačara u prvom meču baraža za opstanak u Bundes ligi remizirao sa Karlsrueom - 1:1 (0:1).

Ekipa Hamburgera izbegla je direktno ispadanje iz elitnog ranga nemačkog fudbala, ali se posle prvih 90 minuta baraža protiv Karlsruea, na svom bunjištu, čini da je za nijansu bliža "cvajti", nego opstanku.

Trećeplasirani tim druge lige poveo je na Imteh areni već u četvrtom minutu, kada se Ruven Henings "otvorio" u levu stranu i fenomenalnim udarcem iskosa sa 18 metara pogodio suprotni ugao Adlerovog gola.

Gol nade, za konačnih 1:1, postigao je Ivo Iličević u 73. minutu, nakon što su gosti početkom drugog poluvremena dva puta pogađali stativu!

Gojko Kačar i Slobodan Rajković odigrali su ceo meč za Hamburger, koji će u revanšu (ponedeljak, 19.00) morati da izbegne poraz i uz to bar dva puta zatrese mrežu Karlsruea, kako bi izbegao prvo ispadanje iz Bundes lige u klupskoj istoriji.

HSV je i prošle godine igrao baraž i opstao na jedvite jade, odigravši 0:0 i 1:1 sa Grojter Firtom.

Karlsrue je poslednji put bio bundesligaš u sezoni 2008/09, a u međuvremenu se godinu dana takmičio u trećoj ligi.