Olimpik juri ka opstanku (FOTO)

U prvom subotnjem meču 27. kola Premijer lige BiH, Olimpik je na "Otoci" slavio protiv Širokog Brijega 2:1 i tako napravio veliki korak u borbi za opstanak u Premijer ligi BiH.

Olimpik Široki Brijeg 2:1 27. kolo Premijer lige BiH Izvor: MONDO/Samir Cacan

Veliku pobjedu u borbi za opstanak upisali su fudbaleri Olimpika u prvom subotnjem meču 27. kola Premijer lige BiH, a gol odluke minut prije kraja meča postigao je Anel Hebibović.

Sarajevski "vukovi" do trijumfa 2:1 protiv Širokog Brijega stigli su nakon preokreta, a sa tri današnja boda, napravili su veliki korak u borbi za opstanak.

OLIMPIK - ŠIROKI BRIJEG 2:1 (1:1)

Iako su Hercegovci do prednosti stigli u 36. minutu odličnim golom Zvonimira Kožulja iz slobodnog udarca sa dvadesetak metara, tim Faika Kolara uspio je do poluvremena izjednačiti preko Amira Zolja, a onda golom Hebibovića u samom finišu upisati i trijumf.

Tridesetim osvojenim bodom Olimpik je bar na nekoliko sati prestigao na tabeli banjalučki Borac, ali i dalje se nalazi u zoni ispadanja, pa će u posljednja tri kola sezone voditi žestoku borbu za očuvanje premijerligaškog statusa.

OLIMPIK: Bandović, Radović, Vukomanović, Regoje, Muharemović, Hadžić, Hebibović, Anđušić, Gligorov, Handžić, Zolj. Trener: Faik Kolar.

ŠIROKI BRIJEG: Soldo, Barišić, Pehar, Krstanović, Kožulj, Sesar, Brekalo, Adžaji, Karačić, Crnov, Marković. Trener: Slaven Musa.