Gaćinović opet Ajntrahtov junak!

Mladi reprezentativac Srbije "namestio" pobedonosni gol u revanš meču baraža za opstanak u Bundes ligi.

Tako se postaje as!

Mijat Gaćinović svojim majstorstvom je zadržao u Bundes ligi veliki Ajntraht iz Frankfurta, tako što je u prvoj utakmici baraža protiv Nirnberga izjednačio na 1:1, a u revanšu završio 95 odsto posla u akciji za konačnih:

Nirnberg - Ajntraht 0:1 (0:0)!

Osvajač U-19 prvenstva Evrope i U-20 Mundijala sa reprezentacijom Srbije, u 66. minutu je "promešao" odbranu domaćih po levom krilu i centrirao loptu paralelno sa gol linijom, tako da je koncentrisanom Harisu Seferoviću ostalo samo da podmetne nogu i zatrese mrežu.

Ajntrahtu je taj gol bio dovoljan da nastavi dominaciju bundesligaša u plej-aut okršajima, s obzirom na to da je Hamburger prethodne dve sezone uspevao da opstane u eliti na isti način.

Iz "cvajte", dakle, ulaze samo dve prvoplasirane ekipe, a to su Frajburg - posle jedne sezone u nižem rangu - i Red Bul iz Lajpciga.

Za Ajntraht je u ponedeljak igrao i Aleksandar Ignjovski i to od 69. minuta, ali je tim iz Frankfurta morao da nastupi bez kapitena Marka Rusa, kome je prošle nedelje dijagnostifikovan tumor na mozgu.

Saigrači su se zagrevali noseći dresove sa njegovim brojem četiri.