Poraz za brigu Leva i veliki blam Ter Štegena

Aktuelni prvaci sveta izgubili u prijateljskoj utakmici od Slovačke 3:1 (1:2) uprkos tome što su prvi došli do vođstva. Velika greška Ter Štegena i prelep gol Mareka Hamšika obeležili meč.

Poraz za brigu Joakima Leva!

Prva od tri provere za reprezentaciju Nemačke pred Evropsko prvenstvo bila je neuspešna. Istina, Joakim Lev je šansu pružio igračima koji neće biti nosioci ove reprezentacije na Prvenstvu, ali i pored toga ubedljiv poraz od Slovačke u Augzburgu rezultatom 3:1 (1:2) nije najbolja uvertira za EURO.

Mario Gomez je Nemce doveo u prednost iz penala u 13. minutu, ali je golčina Mareka Hamšika u 41. minutu probudila do tada uspavanog Bernda Lenoa. Čuvar mreže Leverkuzena je savladan još jednom pred kraj poluvremena, a strelac je bio Đuriš.

Lev je napravio veliki broj promena, a jedna od njih je bio i Ter Štegen na golu. Čuvar mreže Barselone se prilično obrukao u 52. minutu kada mu je udarac Juraja Kucke prošao kroz noge.

Bio je to treći poraz Nemaca u poslednje četiri utakmice.