Prolaz za Barsu i Valensiju, Real mora ponovo

Valensija i Barselona slavili u gostima protiv Unikahe i Fuenlabrade i prošli u polufinale Endesa lige. Real Madrid i Laboral prolaz traže pred svojim navijačima.

Prolaz za Barsu i Valensiju, Real mora ponovo Izvor: MN PRESS

Košarkaši Valensije i Barselone ostvarili su plasman u polufinale Endesa lige pošto su po drugi put u seriji savladali Unikahu, odnosno Fuenlabradu.

Valensija je u gostima bila ubedljiva 88:59, dok je Barselona nešto manjom razlikom pobedila Fuenlabradu - bilo je 84:68 za Katalonce. Za razliku od njih, Real Madrid i Laboral Kuča će prolaz tražiti pred svojim navijačim jer su poraženi u gostima od Mursije i Gran Kanarije.

Nemanja Nedović je i u ovom porazu Unikahe bio odličan sa 17 poena za 28 minuta (4/11 iz igre, 8/9 bacanja), Stefan Marković je dodao 4 poena i 3 asistencije, ali je na drugoj strani blistao Džastin Hamilton sa 22 poena i bez promašaja iz igre. Hamilton je za 24 minuta za dva šutirao 5/5, dok je ubacio i četiri trojke iz četiri pokušaja i uhvatio šest lopti.

Unikaha je u prvom meču imala šansu za "brejk", držala se dobro i u prvom poluvremenu druge utakmice, ali je Valensija "dodala gas" u nastavku meča i na kraju rutinski slavila.

Real Madrid će pred svojim navijačima morati na "popravni" pošto nisu uspeli da "brejknu" ekipu Mursije, koja je odigrala sjajnu utakmicu i pokazala zbog čega je u plej-ofu. Mursiju je ka pobedi "pogurao" Faverani sa 19 poena i 6 skokova, dok je na drugoj strani Felipe Rejes ubacio 21 poen uz 8 skokova, ali to nije bilo dovoljno za 2;0.

Gran Kanarija je u uzbudljivoj utakmici stigla do izjednačenja u seriji sa Laboralom, najviše zahvaljujući dobroj igri u drugoj četvrtini. Poeni su ravnomernio bili raspoređeni, a najefikasniji je bio Oliver Albert sa 13, a još pet njegovih saigrača je bilo dvocifreno. Na drugoj strani, Laboral se oslanjao na Darijusa Adamsa (22) i Adama Hangu sa 20, dok Janis Burusis nije "uzeo" mnogo šuteva, pa je meč završio sa 15 poena.

Tomaš Satoranski je sa 21 poenom do pobede nosio Barselonu, a u njegovoj ekipi dvocifreni su bili još samo Perperoglu (11) i Doelman (10). Kada je u pitanju Fuenlabrada, Urtasun je ubacio 14 poena, dok je Marko Popović dodao 11.

U polufinalu plej-ofa Barselona ide na pobednika Laboral/Gran Kanarija, dok Valensija čeka boljeg iz duela Real Madrida i Mursije.