27. jun 2006. - 27. jun 2016.

Na današnji dan, pre tačno deset godina, u Hanoveru, Španija je primila poslednji gol u nokaut fazi nekog takmičenja. Neverovatno...

Kasiljas – Ramos, Pablo, Pujol, Pernija – Alonso, Ćavi, Fabregas – Raul, Vilja, Tores. Igrali su još Garsija, Hoakin i Sena, selektor je bio Aragones.

Ovo je sastav Španije koji je 27. juna 2006. godine, dakle pre TAČNO deset godina, eliminisan u osmini finala Svetskog prvenstva u Nemačkoj. U prvoj rundi eliminacija, kasnije finalista, Francuska, bila je daleko bolja – 3:1, Riberi (41), Vijera (83), Zidan (90+2), nasuprot Vilje koji je u 28. minutu sa bele tačke doveo "furiju" u vođstvo.

Zašto ovo navodimo?

Zidanov gol u 92. minutu bio je POSLEDNJI koji je Španija na nekom velikom takmičenju primila u nokaut fazi – a u međuvremenu je osvojila EURO 2008, Mundijal 2010 i EURO 2012, pre nego što je na Mundijalu 2014 doživela eliminaciju u prvoj rundi takmičenja.

Kada su evropska prvenstva u pitanju, Kjelinijev gol prvi je pogodak koji je Španija primila u nokaut fazi još od EP 2000. godine u Holandiji i Belgiji.

Španci su danas, 27. juna 2016. godine, kada "obeležavaju" deceniju od eliminacije sa SP u Nemačkoj, konačno primili gol – ovaj neverovatan niz rezultata prekinuo je Đorđo Kjelini koji u 33. minutu kada je postigao pogodak za vođstvo Italije od 1:0 u meču osmine finala EP u Francuskoj.

Na putu ka tri titule, dve prvaka Evrope, i jedne prvaka sveta, najdominantnija reprezentacija u poslednjih deset godina odigrala je DESET utakmica bez da je primila gol.