VIMBLDON: Džumhur nije uspio

Najbolji teniser Bosne i Hercegovine Damir Džumhur poražen je od Francuza Pjer - Igea Erbera u drugom kolu trećeg gren slema sezone u Vimbldonu rezultatom 3:1 u setovima 6:3, 6:7, 6:7, 2:6.

Džumhur nije uspio da prođe u treće kolo "Ol Ingland" kluba!

Zaustavio ga je Francuz Pjer - Ige Erber sa 3:1 u setovima 6:3, 6:7, 6:7, 2:6.

U prvom kolu prestižnog turnira Sarajlija je bio bolji od Amerikanca Denisa Kudle s 3:2 u setovima i to je bio njegov prvi trijumf na Vimbldonu, dok je dvadesetpetogodišnji Francuz iznenadio 22. tenisera svijeta - Nijemca Filipa Kolšrajbera.

Francuz će u trećem kolu Vimbldona igrati sa zemljakom Nikolasom Mahutom, koji je sa 3:0 "počistio" Španca Davida Ferera.

A na početku meča se činilo da bi Džumhur mogao da prođe u narednu rundu.

Dobro je počeo, i za nešto manje od pola sata osvojio prvi set, ali je u taj-brejkovima izgubio dva seta i već tada je bilo jasno da će četvrti set predstavljati formalnost za francuskog tenisera.

Ono što posebno "bode" oči je broj osvojenih poena Džumhura u taj-brejku drugog i trećeg seta - samo jedan! Prvi taj-brejk Francuz je dobio sa 7:1, a drugi bez ijednog izgubljenog poena (7:0)!

PRVI SET

Francuz je bez muke osvojio prvi gem i već na startu stekao tri brejk prilike da oduzme servis Sarajliji, ali se Džumhur izvukao iz nezgodne situacije i izjednačio - 1:1.

Džumhur je poslije početne nervoze stabilizovao igru i servis, ali zasad nema ni šansu da eventualno osvoji brejk protiv Erbera - 3:3.

Ali jeste osvojio brejk u sedmom gemu i to bez izgubljenog poena! Džumhur je odličnim servisima potvrdio brejk i nalazi se blizu osvajanja prvog seta - 5:3.

Drugim oduzetim servisom Francuzu, ponovo bez izgubljenog poena Sarajlija je ovjerio osvajanje seta - 6:3 za 28 minuta.

DRUGI SET

Bh. teniser je nastavio u istom ritmu - 1:0 na otvaranju drugog dijela igre.

Slično kao i prvom setu, obojica tenisera u nastavku "ljubomorno" čuvaju svoje servise - 2:2. Za sada.

Niko još nije stekao šansu da osvoji brejk. Poslije osam gemova rezultat je 4:4.

Džumhur je nastavio sa strpljivom igrom i vodi sa 6:5 pa je pritisak na Erberu koji servira za opstanak u drugom setu. Izdržao je Francuz, igraće se taj-brejk!

Na žalost, prisebniji je u ovom dijelu bio Erber, koji je sa 7:1 u taj-brejku izjednačio rezultat na 1:1 u setovima poslije ukupno sat i 10 minuta igre.

TREĆI SET

Erber je krenuo žestoko, osvojio je prvi gem, ali je Džumhur uzvratio i potom oduzeo servis Francuzu! Brejk za bh. tenisera - (2:1). Damir je iskoristio drugu brejk loptu.

Ribrejk Erbera - 2:2!

Još dva gema u seriji je povezao francuski teniser uz drugi osvojeni brejk i na dobrom je putu da potpuno preokrene rezultat u svoju korist - 4:2.

Džumhur je uspio da u devetom gemu spasi set loptu i da vrati brejk, a kasnije na svoj servis i da izjednači na 5:5.

S obzirom da su obojica igrača zadržala svoje servise, odluka o pobjedniku ovog dijela igre ponovo će pasti u taj-brejku.

Ponovo je Francuz dominirao u taj-brejku ne dozvolivši Džumhuru nijedan poen - 7:0.

ČETVRTI SET

Francuz je već u trećem gemu četvrtog seta oduzeo servis Džumhuru i ima prednost brejka pri rezultatu 4:2.

Očigledno izuzetno demoralisani Sarajlija zbog gubitka dva seta u taj-brejkovima je izgubio još jedan servis u sedmom gemu i Erber je rutinski okončao set i meč sa 6:2 za ukupno dva sata i 22 minuta.