LE: Počanski u dvije minute srušio Radnik

Radnik odolijevao do posljednjih desetak minuta, a onda je u razmaku od samo šezdesetak sekundi Erik Počanski sa dva gola odveo Beroe dalje.

LIGA EVROPE: RADNIK – BEROE 0:2 Izvor: MONDO/Vedran Ševčuk

Bijeljinski Radnik nije uspio da se u svom debitantskom nastupu u Evropi domogne drugog kola kvalifikacija za Ligu Evrope.

Poslije 0:0 u Bugarskoj u revanšu u Banjaluci Radnik je poražen rezultatom 2:0 i oprostio se od daljeg takmičenja.

RADNIK – BEROE 0:2 (0:0)

/Počanski 79,80/

rad_ber_0-2by mediabh

Fudbalska bajka bijeljinskog Radnika završena je u četvrtak. Poslije odlične godine u kojoj su "plavi" osvajanjem Kupa BiH izborili plasman u Evropu, uslijedilo je prvo, istorijsko takmičenje u kvalifikacijama za ligu Evrope, međutim ono je završeno već u prvom kolu.

Bugarski Beroe zaustavio ih je i remijem 0:0 i pobjedom 2:0 prošao potpuno zasluženo u drugo kolo kvalifikacija za Ligu Evrope.

Očekivalo se da Radnik na uslovno rečeno domaćem terenu, jer meč kvalifikacija za Ligu Evrope igra u Banjaluci, napadne i stigne do gola kojim bi ispisao novu stranicu istorije, međutim, odigrao je previše rezervisano i na kraju to platio porazom.

Ekipa Slavka Petrovića odigrala je prilično zatvoren meč, za razliku od prvog u Bugarskoj kada je mnogo više napadala. U takvoj situaciji ni Beroe nije rizikovao, jer nije imao šta da izgubi. Trebao je samo da čeka da iz eventualnog kontranapada postigne pogodak u gostima koji bi značio i prolazak dalje, a upravo to se i desilo.

Radnik i Beroe tek u par navrata opravdali su očekivanja oko 2.500 ljudi na Gradskom stadionu u Banjaluci, a golmanu Lučiću najviše je prijetio Erik Počanski.

Upravo ovaj igrač u 79' minutu je na najbolji mogući način završio napad, poslije driblinga među četvoricom protivnika ljevicom je uputio precizan šut u mrežu Lučića za 1:0.

Bijeljinski fudbaleri bili su u potpunom šoku, a to su gosti iskoristili i ekspresnom kontrom samo 60-ak sekundi kasnije stigli do 2:0 i definitivne pobjede.

Počanski je ponovo imao loptu, vukao je kontranapad nekih 35 metara, a onda uprkos dvojici saigrača na jednoj i drugoj strani, odlučio da sam završi akciju i ponovo matirao Lučića.

Radnik u preostalih nekoliko minuta nije uspio da postigne ni počasni pogodak i završiće svoj prvi evropski nastup.

Beroe će u drugom kolu igrati protiv Helsinkija koji je nakon pobjede protiv Atlantasa u prvom meču remizirao 1:1 u revanšu i prošao u drugo kolo.

UŽIVO:

KRAJ UTAKMICE

Igraće se četiri minuta sudijske nadoknade

80' GOOOL! BEROE vodi 2:0. Ponovo Počanski.  Napadač gostiju vukao je loptu skoro 35 metara a potom sam završio akciju.

Radnik sada mora da postigne dva gola da bi obezbijedio prolaz u drugo kolo

79' GOOOL! BEROE vodi 1:0! Počanski je pogodio

70' Počanski u prilici, šutira glavom, međutim, preko gola

61' dobro ubacivanje Beroa, Počanski je sa druge stative vratio za Toma, na kraju korner. Opasno ubacivanje Milisavljevića, lopta odlazi pored gola

Beširović se povrijedio i ukazuje mu se pomoć pored terena. Vidjećemo hoće li moći da nastavi meč

Bez prilika na početku drugog poluvremena

Počelo je drugo poluvrijeme

Kraj prvog poluvremena - 0:0

42' Počanski bio u odličnoj prilici nakon greške Memiševića, međutim šutirao je pored gola. Dobra intervencija Lučića koji mu je zatvorio ugao i natjerao na grešku

41' Šesti korner za Radnik, Makendžijev odbija, gosti izbijaju loptu

40' Prvi korner za Beroe, izblokirala je odbrana Radnika pokušaj sa ivice šesnaesterca

36' Pokušaj gostiju, Kojić interveniše u presudnom trenutku

35' Beširović je pokušao, međutim ostaje 0:0

Na tribinama je i grupica navijača Radnika, popularni "Incident"

15' Stokić je izveo slobdan udarac, ali slabo ubacivanje i Makendžijev hvata loptu

Gostujući navijači pružaju podršku svom timu, a kako javlja reporter MONDA u više navrata prozivali su navijače banjalučkog Borca, popularne "Lešinare" s kojima su sinoć imali okršaj

11' Makendžijev boksuje loptu nakon kornera Radnika. Nakon kontranapada gostiju siguran Lučić

8' Slobodan udarac sa desne strane za Beroe, Memišević dobro skače i otklanja opasnost

2' Beširović je oboren na 25 metara od gola. Slobodan udarac za Radnik. Izveli su kratku kombinaciju fudbaleri u plavom, na kraju korner. U nastavku bez opasnosti za gol gostiju.

Počela je utakmica

Na Gradskom stadionu Banjaluci trenutno je oko 2500 gledalaca. Među njima je i grupa od stotinjak navijača bugarskog tima.

Izvor: MONDO/Bojan Jakovljević

Slavko Petrović ništa nije mijenjao u odnosu na prvi meč u Bugarskoj i na teren u Banjaluci istrčaće istih 11 igrača kao i prije sedam dana.

Na drugoj strani Ivajlo Jordanov izvršio je tri promjene. Umjesto Koleva, Vasiljeva i Hubčeva počeće Ivanov, Tom i Pedro Markez.

SASTAVI:

RADNIK: Lučić, Čelebić, Memišević, Martinović, Beširović, Vasić, Stokić, Zeljković, Kojić, Obradović, Đurić.

BEROE: Makendžijev, Ivanov, Panajotov, Milisavljević, Božilov, Pedro Markez, Vasiljev, Penev, Tom, Milanov, Počanski.

Pobjednik ovog duela u drugom kolu igraće protiv pobjednika duelaHelsinkija i Atlantasa. Finci su prvi meč u gostima dobili rezultatom 2:0.