LŠ (kval.): Nikolić sam izbacio Zrinjski

Nemanja Nikolić, Srbin sa mađarskim pasošem, zabio gol Zrinjskom u Mostaru, a potom još dva u revanšu za siguran prolaz Legije.

I posljednji predstavnik BiH oprostio se od Evrope.

Šampion Zrinjski nakon remija 1:1 u prvom meču poražen je od Legije u revanšu rezultatom 2:0 i eliminisan u drugom kolu kvalifikacija za Ligu šampiona.

Nadali su se “plemići” da mogu možda strpljivom igrom da sačuvaju svoj gol, a onda i nekim pogotkom da iznenade poljskog šampiona, ali je njihove nade uništio Nemanja Nikolić.

Srbin sa mađarskim pasošem u dresu Legije sa dva pogotka, prvo iz jedanaesterca, a potom i nakon dobre akcije obezbijedio je Legiji pobjedu 2:0, a isti igrač postigao je i pogodak za poljsku ekipu u remiju 1:1 u prvom meču.

Legija jeste možda pomalo i nezasluženo stigla do vođstva, iz spornog jedanaesterca koji je francuski sudija Renvil dosudio u 28. minutu nakon što je lopta pogodila u ruku Todorovića.

Ipak, Poljaci su bili bolji protivnik u ovom dvomeču, posebnu u revanšu, a stiče se utisak da su odigrali tačno onoliko koliko je potrebno.

Nikolić je tačku na i stavio golom u 62. minutu poslije dobre akcije sa Hloušekom.

Imao je i Zrinjski nekoliko dobrih prilika, međutim golman Malarž u dva navrata odličnim intervencijama spasio je svoj gol.

U samom finišu utakmica izostala je ona ofanziva koja se očekivala kod ekipe koja ima dva gola zaostatka. Umorni i fizički manje spremni fudbaleri Zrinjskog tek su priprijetili iz prekida pet minuta prije kraja, Malarž je odbranio i to je bio kraj.

Zrinjski se oprostio od Evrope i posvetiće se odbrani šampionske titule u Premijer ligi BiH koja starta već sljedećeg vikenda, a kao i prethodnih godina na klubovima iz nekih drugih zemalja je da nastave evropskim putem.

Legija će borbu za plasman u grupnu fazu Lige šampiona u trećem kolu igrati protiv boljeg iz duela ljubljanske Olimpije i Trenčina. Slovaci su u prvom meču u Ljubljani slavili 4:3

UŽIVO:

KRaj utakmice u Varšavi

Pet minuta sudijske nadoknade

84' Vrlo dobra prilika za Zrinjski. Petrak je glavom šutirao poslije slobodnog udarca Filipovića, još jednom se istakao Malarž. Šteta, bila je ovo možda i posljednja prilika da se vrati neizvjesnost u samom finišu utakmice

82' Pokušaj Žeravice iz daljine, ali sporo i pored gola je išla ta lopta

Žeravice mijenja Bilbiju, Filipović nešto kasnije zamijenio Todorovića

74' Slobodan udarac sa ivice šesnaesterca sa desne strane, Bilbija ubacio za Todorovića koji je loše šutirao

73' Nikolić propušta priliku za het-trik. Hloušek je vratio odličnu povratnu loptu, a Nikolić šutirao direktno u Kozića

69' Korner za Legiju nakon centaršuta na drugu stativu. Na kraju korner poslije kojeg Kozić nije imao potrebe da interveniše

62' GOL ZA LEGIJU. Hamalainen je povukao napad Legije, dodao do Nikolića koji je probio u šesnaesterac i prizemnim šutem završio akciju za 2:0

Drugi gol Nikolića

Bila je ovo odlična prilika za Zrinjski.

59' Korner za Zrinjski, nakon toga akcija i ubacivanje Peke, Malarž krajnjim naporom brani šut Mešanovića, novi korner. Odbrana Legije sigurna.

58' Korner  za Legiju, Barić izbija loptu ispred Hloušeka

54' Nova akcija Zrinjskog, ponovo Pazdan otklanja opasnost

51' Opasno ubacivanje Stojkića po zemlji u peterac, odbrana blokira u korner. Nema opasnosti nakon udarca iz ugla

48' Bilbija izvodi novi korner za Zrinjski, loše je to uradio, lopta sa strane za Zrinjski. Ništa od ove akcije.

Počelo je drugo poluvrijeme, nije bilo izmjena u sastavima

Završeno je prvo poluvrijeme

45+3 Petrak je šutirao izdaleka, ipak daleko od gola

Radeljić u igri umjesto Kataneca koji je morao da napusti teren zbog povrede

45+2 Dobro ubacivanje iz slobodnog udarca, ali golman domaćih boksuje

45' Korner za Legiju poslije akcije Aleksandrova. Kuharčik je šutirao iz daljine daleko od lijeve stative Kozićevog gola

Katanecu je ponovo ukazana pomoć, možda su u pitanju posljedice onog sudara

Zrinjski je prilično ofanzivan, ali bez prave šanse

Žestok sudar glavama Kataneca i Aleksandrova, ukazana im je pomoć i obojica su se vratila na teren

28' GOL ZA LEGIJU! Strijelac sa bijele tačke bio je Nikolić

Gol Nikolića iz jedanaesterca

27' PENAL za Legiju. Sudija je dosudio jedanaesterac nakon što je lopta pogodila Todorovića,  međutim nije bilo najmanje. Vrlo sporna odluka

24' Pokušao je Todorović na drugoj strani, ostaje 0:0

23' Mulan je bio neprecizan

18' Dobar napad Zrinjskog, na kraju Todorović nije mogao do lopte, previsoko je upućen centaršut

U međuvremenu Hamalainen he ušao umjesto povrijeđenog Giljermea u ekipi Legije

14' Drugi korner za Zrinjski. Ništa od prilike za pogodak, međutim novi korner za šampiona BiH. I ovaj put otklonjena opasnost.

7' Hloušek je centrirao sa lijeve strane za Nikolića koji šutira glavom preko gola

3' Korner za Zrinjski. Bilbija je izveo, Todorović pokušao glavom, ali daleko od gola