Zahukalo se: Mladost i Metalac prvi pobedili

Odigrane su još četiri utakmice uvodnog kola Superlige Srbije.

Zahukalo se: Mladost i Metalac prvi pobedili Izvor: MN PRESS

Drugog dana nove sezone Superlige postignuto je osam golova. Preciznije, dva po utakmici.

Otvaranje nove sezone donelo je uzbudljiv meč na "Marakani" i kiks šampiona protiv povratnika iz Prve lige: Crvena zvezda - Napredak 2:2. Dan kasnije, bilo je i uzbuđenja i golova.

Prve pobede u novoj sezoni ostvarili su Mladost i Metalac, dok je Radnik iz Surdulice ispustio na svom terenu vođstvo 2:0.

Lučanci su na svom terenu savladali Rad 2:1, golovima Radomira Milosavljevića i Nikole Zvrka. "Građevinari", jedan od najiskusnijih sastava u ligi, izjednačili su u 58. minutu pogotkom mladog Bogdana Mladenovića, ali više od toga nisu mogli.

Posao Beograđana u dragačevskom kraju posebno je otežala činjenica da su u 36. minutu ostali bez iskusnog štopera Stevana Batesa, isključenog drugim žutim kartonom.

Trijumf na "otvaranju" sezone ostvario je i Metalac, u komšijskom derbiju protiv Borca iz Čačka - 1:0. Strelac odlučujućeg gola bio je defanzivac Vladimir Otašević, koji se ovog leta vratio u Despotovačku ulicu bb.

Golova nije bilo samo na terenu Tržnog centra "Stadion", gde je Voždovac dočekao subotički Spartak, a mnogo atraktivniji meč, takođe završen remijem, odigran je u Surdulici.

Radnik i Javor podelili su bodove (2:2) u utakmici koju su  oba tima otvorila sa čak tri postignuta gola u uvodnih pola sata.

Surdiličani su već u 17. minutu vodili 2:0 autogolom zadnjeg veznog Javora Saše Tomanovića i pogotkom novajlije iz BSK Borče Nikole Radovića, ali su Ivanjičani za sat fudbala uspeli da izjednače i postave konačan rezultat.

Ekipa Miloša Veselinovića stigla je do boda pogocima dvostrukog strelca Darka Bjedova, Javorovog novajlije koji je ovog leta stigao iz Zete iz Golubovaca.

Prošle sezone Bjedov je u prvenstvu Crne Gore postigao 18 golova, može li tako efikasan da bude i u Superligi Srbije?

u nedelju

OFK Bačka - Partizan 19.00 (TV Arena sport)
Radnički - Čukarički 20.00

Preostale dve utakmice uvodnog kola biće odigrane u nedelju, kada će OFK Bačka od 19.00 časova dočekati Partizan, dok će sat kasnije Radnički ugostiti Čukarički.