Dinamo u Zagrebu završio posao

Zagrebački klub, Šahjtor i Salcburg u najboljim pozicijama pred revanš duele 3. kola kvalifikacija za Ligu šampiona.

Dinamo iz Zagreba, sudeći po prvoj utakmici i rezultatu na Maksimiru, ponovo će u jednu od dve UEFA lige.

"Modri" su pred svojim navijačima lako izašli na kraj sa imenjakom iz Tbilisija 2:0 (2:0). Pitanje pobednika praktično je bilo rešeno u poslednjih nekoliko minuta prvog poluvremena. Golovima Sudanija u 39. i Ante Ćorića, asistenta i strelca, u 42. minutu, Zagrepčani su stekli kapitalnu prednost.

Prilično dobar rezultat ima i Salcburg.

Austrijanci su savladali ekipu Partizani golom Sorijana iz penala u 71. minutu. Zanimljivo da su oba tima meč završili sa igračem manje, a da je Salcburg poveo u trenucima kada je domaćin imao brojčanu prednost. U gostujućem timu isključen je Sameseku zbog dva žuta kartona, koje je zaradio u roku od samo nekoliko minuta, prvi u 50, a drugi u 54. minutu. Kod albanskog predstavnika pre vremena je utakmicu završio zbog odluke sudije Reinaldo Kalari.

BATE je pobedio u Borisovu Dandalk 1:0. Dugo su Irci odolevali, ali su konačno kapitulirali u 70. minutu. Aleksandar Hleb je proigrao Mihaila Gordejčuka, a ovaj postigao vredan pogodak. Mirko Ivanić igrao je do 68. minuta za Beloruse.

Blagu prenost pred ravanš ima i Steaua.

Rumuni su gubili u Pragu, pošto je Josef Šural u 35. minutu savladao Florina Nica. Do izjednačenja se čekalo do 75, kada je Nikolae Stančiju anulirao prednost Čeha. Marko Momčilović odigrao je ceo meč u dresu bukureštanskog sastava. Drugi predstavnik Češke u kvalifikacijama za Ligu šampiona, Viktorija Plzen, odigrala je bez golova protiv prvaka Azerbejdžana Karabaga.

Najviše golova bilo je u Razgradu i Rostovu. Anderleht je dva puta vodio, ali su Rusi uspeli da izvuku remi - 2:2.

Nerešeno je bilo i na "Amsterdam areni", gde je gostovao PAOK, Vladimira Ivića - 1:1. Grci su poveli preko Đalme u 27, da bi u 57. minutu izjednačio Dolbeg. Željko Brkić nije branio za crno-bele. Šahtjor je, kao i Dinamo iz Zagreba, stekao kapitalnih 2:0 protiv Jang Bojsa. Strelci su bili Bernard i Seleznjov. Za Švajcarce je igrao i Miralem Sulejmani, ali je zamenjen u 58.