OI: Tuka bez finala!

Amel Tuka nije uspio da se plasira u finale trke na 800 metara.

Najbolji bh. sportista neće se boriti za medalju.

Bh. atletičar Amel Tuka završio je kao četvrti u svojoj polufinalnoj grupi istrčavši 800 metara u vremenu 1:45.24, što nije bilo dovoljno za finale.

Najbolji u njegovoj grupi bio je Kenijac Alfred Kipketer sa vremenom 1:44.38, a u finale iz ove grupe će i Amerikanac Boris Berian.

Tuka je većim dijelom trke bio na petoj i šestoj poziciji, pokušao je u drugom krugu da se izbori za poziciju, međutim, izostao je njegov prepoznatljivi finiš i Tuka se oprostio od Olimpijskih igara u Riju.

Osim Kipketera i Beriana u finalu će trčati i pobjednik treće polufinalne trke Kenijac David Rudiša, te drugoplasirnai iz ove grupe Amerikanac Klejton Marfi.

Prva polufinalna grupa bila je najbrža i čak četvorica trkača iz ovog polufinala boriće se za medalje. To su Pjer Bos iz Francuske, Taufik Maklufi iz Alžira, Marcin Levandovski iz Poljske, kao i Kenijac Šeruji Rotić.