LŠ (plej-of): Blamaža Rome zbog "tetovaže"!

Debakl Rome na Olimpiku počeo crvenim kartonom De Rosija, potom i Emersona, a onda je "vučica" primila još dva gola. Dundalk i Hapoel bili na pragu senzacije, ali ne idu u grupnu fazu Lige šampiona.

Derbi večerašnjeg plej-ofa za Ligu šampiona igraju Roma i Porto, a poslije prvih 45 minuta na Olimpiku ne piše se dobro domaćinu.

Roma gubi 1:0 i na pragu je eliminacije, poslije remija 1:1 u prvom meču, a uz to ima i dva igrača manje.

Borbeni kapiten Rome isključen je u 39. minutu nakon što je na terenu "oživio" jednu od svojih tetovaža.

De Rosi je bio potpuno neoprezan i napravio žestok prekršaj đonom na protivniku, poslije čega mu je sudija pokazao crveni karton i put u svlačionici.

Osim De Rosija koji se čudio za njega prestrogoj odluci sudije, za glavu se uhvatio i trener Rome Lučijano Spaleti, koji je vjerovatno više toga imao da zamjeri svom kapitenu.

Porto je prethodno poveo, već u 9. minutu preko Felipea Monteira.

Defanzivac Porta bio je tragičar prve utakmice pošto je postigao autogol, međutim u revanšu se iskupio pogotkom glavom, poslije slobodnog udarca.

Čim se krenulo sa centra u nastavku nove muke za Romu.

Crveni karton zaradio je Emerson, igrač koji je ušao umjesto Paredesa, poslije isključenja De Rosija.

Sa devetoricom igrača Roma je imala težak zadatak da izbori bar produžetke, a petnaestak minuta prije kraja u razmaku od samo 120 sekundi Porto je potpuno slomio “vučicu”.

Rezervista Lajun završio je brz kontranapad Porta, poslije loše reakcije odbrane, ali i još lošije odluke golmana Vojćiha Šćešnog da istrči van šesnaesterca, uprkos činjenici da je blizu fudbalera Porta bio jedan defanzivac Rome.

Lajun ga je lako obišao i poslao loptu u praznu mrežu za vođstvo 2:0.

Samo dvije minute kasnije pobjedu Porto ovjerio je Korona.

Irskom Dundalku malo je nedostajalo da nadoknadi dva gola zaostatka iz prvog meča protiv poljske Legije, ali je meč u Varšavi završen remijem 1:1.

Vodili su gosti od 19. minuta i jedan pogodak nedostajao im je da izbore produžetke, međutim, Legija je sa igračem manje uspjela da izjednači u sudijskoj nadoknadi i spriječi iznenađenje.

Dundalk ipak ne može da bude potpuno nezadovoljan jer je prvi put stigao do grupne faze nekog evropskog takmičenja.

Seltik je u prvom meču plej ofa sa ubjedljivih 5:2 savladao Hapoel Bir Šivu i činilo se da će revanš biti formalnost, međutim, Izraelci se nisu predavali. Golovima nekadašnjeg člana Čelsija, Bena Sahara u prvom i Hobana u drugom poluvremenu, Hapoel je stigao do vođstva 2:0, međutim to je bilo sve u ovom meču.

Škoti ipak nisu primili gol koji bi ujedno značio i eliminaciju u Ligu Evropei naći će se u Ligi šampiona,uprkos porazu 2:0.

Na žrijebu grupne faze Lige šampiona naći će se i Monako koji je golom iz penala u sudijskoj nadoknadi savladao Viljareal rezultatom 1:0.

Ludogorec igra Ligu šampiona!

Ekipa koja je eliminisala Crvenu zvezdu, sačuvala je prednost 2:0 iz prvog meča protiv Viktorije Plzen. Slovaci su imali gol prednosti sve do petog minuta nadoknade kada je Keseru pogodio za konačnih 2:2.