Pavlović i Kopenhagen u Ligi šampiona

Prvak Danske golom Santandera u finišu eliminisao APOEL. Debakl Ajaksa u Rusiji, "šestica" Menhengladbaha...

Mančester siti i Borusija Menhengladbah rutinski su se vratili u grupnu fazu Lige šampiona, ruski Rostov debitovaće u elitnom takmičenju nakon što je deklasirao Ajaks, dok se Kopenhagen preko Apoela četvrti put u istoriji našao među 32 najbolja kluba Evrope.

Izvlačenje grupa zakazano je za četvrtak u 18 časova u Monaku.

Prvak Danske je uprkos boljoj igri gubio na Kipru 1:0, produžeci su iz minuta u minut bili sve izvesniji, ali je Paragvajac Federiko Santander prevario golmana Vatermana i iz pozicije za centaršut uputio udarac u gol.

Holanđanin je otišao u suprotnom smeru i mogao samo pogledom da isprati ulazak lopte u mrežu.

Doskorašnji napadač Čukaričkog Andrija Pavlović doprineo je uspehu Kopenhagena postizanjem pobedonosnog pogotka u prvoj utakmici, dok je u revanšu ušao sa klupe u 80. minutu i bio na terenu kada se "lomio" ishod dvomeča.

Ekipa Rostova bila je proletos senzacija ruskog prvenstva, u kome je zauzela drugo mesto. Lepa priča nastavljena je u novoj sezoni, eliminacijom Anderlehta, a onda i četvorostrukog prvaka Evrope, Ajaksa.

Posle remija u Amsterdamu, "kopljanici" su na stadionu "Olimp 2" gubili čak 4:0, pre nego što je Klasen iz penala ublažio debakl.

Zanimljivo je da je Rostov prva tri gola dao posle centaršuteva - dva direktno glavom, a treći nakon loše izbijene lopte i "karambola" koji je usledio u kaznenom prostoru.

Švajcarski Jang Bojs u prethodnoj rundi su napravili iznenađenje tako što su otpisali Šahtjor, ali Borusija Menhengladbah u obe utakmice je pokazala da nisu Jang Bojsi toliko dobri, koliko je Šahtjor pao posle odlaska Mirčee Lučeskua.

Posle 180 minuta fudbala čak 9:2 za nemački tim, a u revanšu su glavnu reč vodili Belgijanac Torgan Azar i Brazilac Rafael sa po tri gola.

Za utehu gostima je gol Jorika Ravea za 5:1, sigurno najlepši na utakmici.

Mančester siti je posle 5:0 u Bukureštu izašao na meč protiv Steaue da odradi posao.

Pep Gvardiola više je razmišljao o nedelji i Vest Hemu, pa je dao šansu mahom igračima iz drugog plana (u toj grupi sada su i Džo Hart i Jaja Ture) a pored već poznatog centarfora Kelečija Iheanača (19), važno iskustvo stekla su još trojica tinejdžera -
desni bek Pablo Mafeo (19), štoper Tosin Adarabiojo (18) i levi bek Anhelinjo (19).

Jedini pogodak bio je delo Hezusa Navasa, koji je centrirao i Fabijana Delfa, koji je glavom iz neposredne blizine pogodio metu.