PL BiH: Sloboda demolirana u Krupi na Vrbasu

Fudbaleri Krupe nanijeli su ubjedljiv poraz do ovog kola prvoplasiranoj Slobodi iz Tuzle. Remi Radnika i Sarajeva, Metalegea i Olimpika, Čelika i Željezničara. Zrinjski se pobjedom osamostalio na čelu tabele.

Krupa Sloboda 3:0, Radnik Sarajevo 0:0, Metalege Olimpik 1:1 Premijer liga BiH 7. kolo rezultati Izvor: MONDO
Izvor: MONDO

Krupa nastavlja sa sjajnim izdanjima u debitantskoj sezoni Premijer lige BiH.

Tim Slobodana Starčevića nadigrao je tuzlansku Slobodu, do ovog kola prvoplasirani tim prvenstva, i slavio ubjedljivo 3:0.

Krupa je povela nakon pola časa igre. U kaznenom prostoru Slobode srušen je prvi strijelac prvenstva Elvir Koljić, a jedanaesterac u gol je pretvorio Uroš Mirković.

Svega desetak minuta bilo je potrebno izabranicima Slobodana Starčevića da drugi put kazne lošu igru Tuzlaka. Na 2:0 povisio je Ajdin Redžić u 54. minutu, da bi tačku na sjajnu predstavu domaćih stavio Ozren Perić u 77. minutu.

Nebojša Milošević na klupi Radnika debitovao je remijerm.

Bijeljinci su odigrali meč bez golova sa Sarajevo mi tako nastavili dobru seriju u posljednje vrijeme, dok bordo tim i dalje grca. Susret u Bijeljini pratio je i budući trener Sarajeva Mehmed Janjoš, koji će preuzeti Sarajlije sljedeće sedmice, nakon što je klupu napustio Almir Hurtić.

Nebojša Popović doveo je Metalege u vođstvo, ali je Olimpik ipak stigao do boda, i to golom iskusnog Bojana Regoje sa "bijele tačke".

U duelu Čelika i Željezničara mreže su mirovale do samog finiša susreta. Samir Bekrić u 82. minutu pogodio je za vođstvo Sarajlija, ali samo pet minuta kasnije Marin Popović postavio je konačnih 1:1. Mogao se rezultat promijeniti u nadoknadi, ali je Italijan u redovima Želje Mateo Bokačini pogodio stativu.

Vitez je poprilično namučio Zrinjski, ali više od časnog poraza na stadionu "Pod Bijelim brijegom" nije mogao. Nemanja Bilbija i Jasmin Mešanović osigurali su prednost "plemićima" od dva gola, da bi Hrvoje Barišić pogodio za 2:1.

U nastavku meča nije bilo golova, pa je tim Vinka Marinovića upisao tri boda sa kojima se osamostalio na čelu tabele.