Krosova "hirurgija" za pobedu Reala

Selta odlična na stadionu Santjago Bernabeu, ali nedovoljno dobra da izbegne novi poraz.

Real Madrid ostvario je i drugu pobedu u novom prvenstvu Španije - 2:1 (0:0) protiv Selte, koja nije uspela da se iskupi za šokantan poraz od Leganesa pred svojim navijačima.

"Kraljevići" su poveli u 60. minutu, prvencem Alvara Morate, a izjednačio je sedam minuta kasnije Čileanac Fabijan Oreljana, majstorskim šutom sa 18 metara.

Utakmica je ulazila u finiš, kada je iz jednog od naizgled manje opasnih napada Reala "pao" pobedonosni gol.

Lukas je sa krila dao pas u sredinu terena, a Kros sa 20 metara "otvorio" stopalo i poslao loptu do unutrašnjeg dela stative, odakle se odbila u mrežu. Pet odsto snaga - 95 odsto umeće nemačkog reprezentativca!