Skokovi sa mosta u Mostaru (FOTO)

Autori mondo.ba Autori SRNA

Čeh Mihal Navratil i Kanađanka Lizen Ričard pobjednici su sedmog takmičenja Svjetskog kupa "Red bul klif dajving" svjetskog prvenstva u figurativnim skokovima, koje je danas održano na Starom mostu u Mostaru.

Čeh i Kanađanka pobjednici skokova sa Starog mosta Izvor: MONDO/Samir Cacan

Skokove i akrobacije pokazali su najbolji svjetski skakači u vodu koji su skakali sa visine od 28 metara, odnosno 22 metra, a učestvovalo je 14 muškaraca i sedam žena.

Navratil, nakon četiri serije skokova i sa osvojenih 497 bodova, bio je bolji od petorostrukog svjetskog prvaka Britanca Gerija Hunta (493), dok je treće mjesto osvojio Amerikanac Dejvid Kolturi (492).

Nakon sedam serija takmičenja, na svjetskoj listi vodi Hunt sa 1.060 osvojenih bodova, drugi je Meksikanac DŽonatan Paredes sa 840 bodova, a na trećem mjestu je Navratil sa 760 bodova.

U konkurenciji žena, Ričardova je danas nakon tri serije skokova, osvojila najviše bodova - 244.

Drugo mjesto zauzela je Amerikanka Sesil Karlton sa 242 boda, a treće Riana Ifland sa 240 bodova.

U ukupnom poretku vodi Ifland sa 890 bodova, druga je Ričard sa 810 bodova, a na trećem mjestu je Karlton sa 580 bodova.

Pogledajte fotogaleriju!

Iduća, osma serija ovogodišnjeg "Red bul klif dajving" Svjetskog prvenstva, je Širahama u Japanu /16. oktobra/, a završnica je 28. oktobra u Dubaiju.

Na Starom mostu u Mostaru svake godine se održavaju tradicionalni visinski skokovi na glavu i na noge, a "Red bul klif dajving" održan je drugu godinu zaredom.