PL BiH: Mladost namučila Zrinjski

Mostarski Zrinjski je teže od očekivanog savladao Mladost (2:1) u 10. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine i nastavio fantastičan niz od čak 54 meča bez poraza na stadionu "Pod Bijelim brijegom".

PL BiH: Zrinjski - Mladost 2:1 Izvor: Samir Cacan/MONDO
Izvor: Samir Cacan/MONDO

Mostar je i poslije šestog domaćeg meča Zrinjskog ostao neosvojiv za sve ekipe iz BiH.

Iako "plemići" nisu briljirali protiv do večeras neporažene Mladosti, koja se pokazala kao "tvrd orah" za šampiona, bodovi su ove subote uveče ipak ostali u Mostaru - 2:1 (1:1).

Na startu meča "Pod Bijelim brijegom", Zrinjski je mogao da stigne do prednosti nakon odlične akcije Nemanje Bilbije i Pere Stojkića, koji je savladao gostujućeg golmana, ali je saveznik Mladosti bila prečka.

Šampion Bosne i Hercegovine je očekivano bio bolji rival, ali je odbrana gostiju bila na visini zadatka do 40. minuta kad je Adnan Hadžić odbranio udarac Bilbije, ali nije mogao ništa poslije "odbijanca" Jasmina Mešanovića - 1:0.

...

Međutim, samo četiri minuta kasnije Mladost je stigla do izjednačenja poslije odlične asistencije Marina Galića pogodio je Mićo Kuzmanović - 1:1.

...

Izabranici Vinka Marinovića su u nastavku ponovo imali više od igre i nekoliko dobrih šansi preko agilnih Stojkića i Bilbije, ali su stalni ataci domaćina ostavljali prostor i za kontranapade.

Upravo iz kontre rodila se šansa u 71. minutu, ali je vođstvo gostiju odličnom intervencijom spriječio golman "plemića" Dalibor Kozić poslije udarca Anela Husića.

Zbog odlične partije i postignutog gola u Kupu BiH protiv banjalučkog Borca (5:0), trener domaćina Marinović je u igru uveo Miloša Filipovića, koji je u 79. minutu pogodio za vođstvo Mostaraca na asistenciju Nemanje Bilbije (2:1).