Las Palmas odoleo Realu, Barsa na "minus jedan"

Lider pet minuta pre kraja ostao bez već "upisanih" bodova. Ronaldo nezadovoljan, pa zamenjen...

Las Palmas - Real Madrid 2:2 (1:1) u odličnom meču 6. kola Primere!

Domaćin je golom Argentinca Serhija Arauha u 85. minutu izbegao poraz od aktuelnog prvaka Evrope i potvrdio se kao najprijatnije iznenađenje početka sezone, naravno uz ekipu Eibara.

Realov remi sa Viljarealom u vanrednom kolu prošao je "nekažnjeno", zato što je i Barselona odigrala nerešeno sa Atletikom iz Madrida.

Ali, drugi uzastopni meč bez pobede - nakon serije od 16 trijumfa u domaćem prvenstvu, započete još u februaru - koštao je "kraljevski klub" dva boda prednosti.

Sada Real vodi na tabeli sa 14 bodova, a Barselona je sa 13 samo korak iza.

Atletik Bilbao je takođe blizu. Zauzima treće mesto sa 12 bodova, koliko može da ima i Atletiko, u slučaju pobede nad Deportivom u nedelju na Visente Kalderonu.

Izabranici Zinedina Zidana u dva navrata su stizali do vođstva na Kanarskim ostrvima.

Marko Asensio u 33. minutu je glavom pogodio praznu mrežu, nakon šuta Naća i odbrane Varasa, da bi Tanusu izjednačio samo pet minuta kasnije.

Novu prednost Real je stekao sredinom drugog poluvremena. Naćo je osvojio loptu, Alvaro Morata uposlio Kristijana Ronalda, čiji šut je zaustavio Havi Varas, ali odbitak je opet došao do igrača gostiju i Karim Benzema bio je neumoljiv - 1:2.

Ronaldo, koji posle duge pauze zbog povrede kolena još traži formu, delovao je nezadovoljniji svojim promašajem, nego što ga je obradovao Benzemin gol, a nije ga usrećila ni izmena u 72. minutu, kada je Zidan odlučio da ga sačuva za utorak i gostovanje Borusiji iz Dortmunda (drugo kolo Lige šampiona).

Verovao je francuski trener da njegov tim i bez najboljeg fudbalera može da sačuva prednost, ali su uporni momci u žuto-plavoj opremi zasluženo stigli do boda, iako je protivnik bio nadmoćniji i sa daleko više udaraca ka golu.

Arauhov prvi šut uspeo je delimično da zaustavi rezervni golman gostiju Fransisko Kasilja, ali Argentinac se kao buldožer probio do gol-linije i odatle bukvalno ugurao loptu u mrežu - 2:2!