Grizmanu baš prija Deportivo, Atletiko drži korak

Francuz u napetom meču doneo pobedu "jorgandžijama". Viljareal siguran, Selta slavila 2:0 golovima u nadoknadi.

Dugo su fudbaleri Atletiko Madrida lomili otpor gostiju iz La Korunje, a u 70. minutu Antoan Grizman uspeo je da pronađe put lopti do mreže.

Bilo je to dovoljno za minimalnu pobedu i povratak na treće mesto Primere, sa dva boda manje od vodećeg Reala, a jednim Barselone.

Odbrana Deportiva poklekla je posle akcije po desnoj strani i ubacivanja Kevina Gameria, koji je bio na ivici ofsajda, ali ne i u nedozvoljenoj poziciji.

Sve je odlično pratio Grizman i postigao svoj šesti gol u devet prvenstvenih utakmica protiv Deportiva (četiri kao igrač Atletika, dva u dresu Real Sosijedada).

Viljareal je pobedom na svom terenu protiv Osasune ostao u grupi timova pri vrhu tabele, dok su gosti i dalje bez pobede ove sezone. Zanimljivo, sva četiri gola (3:1) postignuta su u prvom poluvremenu. Svoj prvi gol od dolaska u "žutu podmornicu" postigao je Brazilac Pato, već u 5. minutu utakmice.

Selta je u Barseloni došla do druge pobede ove sezone, pošto je golovima u nadoknadi savladala Espanjol 2:0. Prvo je Đuzepe Rosi maestralno lobovao golmana domaćih, a onda Sisto sav posao odradio sam. Povukao je napad pred svojim kaznenim prostorim, a završio ga preciznim udarcem pred golom Espanjola.