PLBIH: Željezničar slavio, remi Sarajeva i Širokog

Željezničar zasluženo stigao do sva tri boda protiv Metalegea, Sarajevo sa desetoricom do boda u Širokom Brijegu.

Premijer liga: Željezničar pobijedio Metalege, Široki i Sarajevo remizirali Izvor: MONDO/Samir Cacan

Sarajevski Željezničar očekivano i zasluženo stigao je do pobjede 2:1 nad Metalegeom, a ona je mogla biti i mnogo ubjedljivija, da su domaćini iskoristili sve svoje šanse.

Metalege golom petnaest minuta prije kraja vratio neizvjesnost, međutim, nije uspio izbjeći šesti poraz ove sezone.

Ekipa Slavka Petrovića predvođena odlično raspoloženim Miroslavom Stevanovićem pružila je odličnu partiju i osvojila tri boda kojim se popela na sedmu poziciju na tabeli.

Izvor: MONDO/Samir Cacan

Stevanović je bio prvo ime ovog meča, iako nije uspio da se upiše u strijelce. Krilni igrač bio je mozak svoje ekipe, kreator akcija i prilika, a upravo je on izborio jedanaesterac za prvi gol Željezničara.

U desetom minutu Rašić je nesmotrenim startom oborio Stevanovića i sudija Dragan Skakić opravdano je pokazao na bijelu tačku.

Lendrić je pogodio iz penala za svoj četvrti gol ove sezone i prekid crne serije od šest mečeva bez postignutog gola.

Željezničar - Metalleghe 1:0 (Lendrić)by goloviliga

U 16. minutu pokušao je Radulović, međutim, šutirao je preko gola.

Strelac prvog gola Lendrić u 26. minutu propustio je stopostotnu šansu, šutirao je sa 15 metara a Fajzić je obranio.

Deset minuta kasnije Stevanović je šutirao glavom poslije centaršuta Radinovića sa desne strane, a lopta je otišla nekoliko centimetara pored gola

Na 2:0 povisio je Križman u 41. na asistenciju Stevanovića.

Zeljeznicar-Metalleghe 2:0 - Križmanby goloviliga

Tim rezultatom otišlo se na odmor, a Željezničar je nastavio sa napadima i u nastavku. U 65. minutu domaći su propustili odličnu priliku, ali je Fejzić odlično reagovao.

Minut kasnije stopostotnu šansu imao je Stevanović poslije kontranapada, ali je šutirao pored gola.

Kazna za ovaj promašaj stigla je u 75. minutu. Smiljanić je golom prije kraja u vratio kakvu-takvu neizvjesnost u meč, međutim, do kraja meča ponovo je Željezničar bio biliži pogotku.

Zeljeznicar-Metalleghe 2:1by goloviliga

Pet minuta prije kraja Stevanović je izborio slobodan udarac na 18 metara, a onda pogodio prečku.

Do kraja se rezultat nije mijenjao i Željezničar je stigao do četvrte pobjede ove sezone.

Za razliku od njega Sarajevo nije upisalo sva tri boda. Vrlo uzbudljiv meč u Širokom Brijegu u kojem je Sarajevo gubilo, potom preokrenulo u vođstvo, na kraju je završen bez pobjednika – 2:2.

Domaće je u goste doveo Pandža već u drugom minutu. Defanzivac Širokog se najbolje snašao poslije kornera i poslao glavom loptu u mrežu.

Gol Pandža

Sarajevo je iizjednačilo u 20. minutu preko Novakovića, koji je iz drugog pokušaja postigao gol nakon ubacivanja iz slobodnog udarca.

Gol Novaković

Pet minuta kasnije „bordo“ ekipa je ostala sa igračem manje, nakon što je Balić napravio prekršaj kao posljednji igrač odbrane i zasluženo dobio crveni karton.

Uprkos tome Sarajevo je sa desetoricom stiglo do preokreta u 38. minutu. Gosti su iskoristili grešku Širokog, a Crnkić je postigao gol za vođstvo 2:1.

Crnkić gol

Široki je ipak stigao do izjednačenja u 55. minutu golom Menala i rezultat 2:2 do kraja se nije mijenjao.