Radnički igra, ne staje!

Gol po gol, minimalac po minimalac, pobeda po pobeda, tek Nišlije su treće i posle 10. kola. Peti pogodak Mrkića za 20. bod u Superligi.

Superliga: Radnički pobijedio Radnik Izvor: MN PRESS

Radnički je treći i posle 10. kola!

"Real sa Nišave" upisao je nova tri boda, ostvario šestu pobedu u prvenstvu, odnosno petu u poslednjih šest kola, zahvaljujući jednom potezu – golu vođe navale ekipe Marka Mrkića u 79. minutu.

Strelac petog gola za Nišlije ove sezone kaznio je pregrubu igru gostiju iz Surdulice, koji su do ključnog trenutka već imali pet žutih i jedan crveni karton koji je u 63. minutu zaslužio 28-godišnji štoper Aleksandar Gojković.

Desetorica su izdržala narednih 15-ak minuta, a onda:

Radnički Niš – Radnik Surdulica 1:0 (0:0) u četvrtom superligaškom okržaju timova sa juga zemlje, koji su nastavili svako svojim putem i posle žestoke utakmice ove nedelje popodne na "Čairu", pred oko 3.000 gledalaca.

Radnički – Radnik 2-1-1

21. avgust 2015, Radnički – Radnik 1:1

16. decembar 2015, Radnik – Radnički 2:1

28. april 2016, Radnički – Radnik 5:1

25. septembar 2016, Radnički – Radnik 1:0

Radnički je preboleo eliminaciju iz Kupa, već u šesnaestini finala i pobedom odgovorio na 1:0 u Borči, gde je BSK bio u svemu bolji rival, dok je Radnik doživeo i peti poraz u poslednjih sedam kola, tokom koji je nadigrao samo Voždovac u prošlom kolu, kod kuće 3:1.

Do pauze za novo okupljanje reprezentacije Srbije, Radnik će ugostiti Napredak u još jednom južnjačkom derbiju sledećeg vikenda, dok će Radnički putovati u Novi Pazar i pokušati da odbrani poziciju u visokom društvu, iza Crvene zvezde i Vojvodine, a ispred Partizana.

Četa Milana Rastavca, koju su ove sezone u Superligi pobedili samo Spartak i Crvena zvezda, po povratku sa mini odmora sredinom oktobra pripremaće se za dupli okršaj sa rivalima iz vrha tabele: Bačka u Nišu, a onda Partizan u Beogradu i Vojvodina u Nišu.

Fudbaleri Radnika koje sa klupe predvodi Neško Milovanović osvojili su četiri od mogućeg 21 boda u poslednjih sedam kola.