Krstičić će dobiti bonus, Katai ne

"Mršava" minutaža srpskih fudbalera u pobedi Alavesa.

U poslednjoj utakmici šestog kola Primere, Alaves je kao domaćin savladao Granadu 3:1 (0:0), nažalost, bez doprinosa srpskih fudbalera.

Nenad Krstičić će, ipak, dobiti klupski bonus za pobedu, pošto je ušao u igru u 87. minutu, dok je doskorašnji vezista Crvene zvezde, Aleksandar Katai ostao bez novih minuta u plavo-belom dresu.

Alaves je od početka bio bolji i ofanzivniji rival, ali je otpor gostiju slomio tek u drugom poluvremenu. Edgar Mendez je u 52. minutu iz kontranapada doneo prednost domaćinu, koja je duplirana u 66. kada je Viktor Kamarasa, asistent kod prvog gola, iskoristio očajnu reakciju Nigerijca Učeabe, obišao ga i lako savladao golmana Granade.

U 79. minutu, Arter Kravec je spretnom reakcijom i udarcem iz prve sa ivice peterca, na centaršut sa desne strane, uspeo da vrati neizvesnost u meč, međutim, pošto su gosti bili primorani da sve karte bace na napad, domaći igrači su to iskoristili da u trećem minutu nadoknade stignu do ubedljivije pobede. Brazilac Dejverson je umakao odbrani rivala za konačnih 3:1.

Plavo-belima je ovo bila druga pobeda u sezoni i sada su na devetom mestu sa devet bodova, dok je Granada ostala na pretposlednjoj poziciji sa svega dva boda, koliko ima i "fenjeraš" Osasuna.