KUP BiH: "Veziri" prvi četvrtfinalisti

Fudbaleri Travnika prvi su izborili plasman u četvrtfinale Kupa Bosne i Hercegovine.

KUP BiH: "Veziri" prvi četvrtfinalisti Izvor: MONDO/Bojan Jakovljević
Izvor: MONDO/Bojan Jakovljević

Poslije 1:1 u prvom duelu osmine finale u Orašju, "veziri" su u revanšu u utorak zabilježili pobjedu od 3:1 i prošli među osam najboljih ekipa najmasovnijeg takmičenja u BiH.

Sabahudin Jusufbašić je u 19. minutu doveo Travnik do prednosti, ali su gosti uspjeli da do odlaska na odmor, tačnije u 30. minutu, izjednače golom Samira Isanovića.

U nastavku je domaćin ipak uspio da preko Hrustana Kadrića u 59. minutu i Sanela Kovača šest minuta kasnije stigne do trijumfa i plasmana u četvrtfinale.

Travnik: Đurić, Hasanhodžić, Kovač, Čurić, Jusufbašić, Alispahić, Đogić, Pekija, Kadrić, Goloman, Čivić.

Orašje: Kurbašić, Lugavić, Pejić, Isanović, Gajčević, Zukić, Đukić, Aletić, Živković, Maskaljević, Marković.