KUP NJEMAČKE: (N)everkuzen i kod trećeligaša!

Bundesligaš Bajer iz Leverkuzena eliminisan je u šesnaestini finala Kupa Njemačke od niželigaša Športfrojnde Lotea!

Nijemci Kup zovu Pokal, ali to ne mijenja na stvari - iznenađenja su uvijek i svuda moguća!

Da nesreća ne dolazi sama, potvrdio je u utorak uveče Bajer iz Leverkuzena, koji je poslije lošijeh izvođenja penala izgubio od trećeligaša Lotea iako je od 78. minuta imao igrača više!

Bilo je 6:5 za Lote, a u regularnom vremenu 1:1, poslije 120 minuta 2:2.

Nadimak Bajera "Neverkuzen", koji aludira na to da ovaj odlični bundesligaš nikada ništa ne osvoji, iako često dođe na korak od pehara, ponovo je aktuelan ove večeri u Njemačkoj, gdje se fanovi ostalih bundesligaških klubova naširoko šale na račun crveno-crnih.

Bez trenera "apotekara" Rodžera Šmita, koji je kažnjen zabranom vođenja tima i olakšan sa dodatnih 15.000 evra zbog uvreda kolegi iz Hofenhajma Džulijanu Nagelsmanu (rekao mu prošle subote da je ludak?!), njegov tim je eliminisan iz Kupa Njemačke.

A počelo je očekivano protiv ekipe iz mjesta od nešto više od 14.000 stanovnika.

Bajer je poveo golom Kevina Folanda u 25. minutu nakon asistencije Štefana Kislinga, ali su nezgodni domaćini na samom početku drugog dijela izjednačili autogolom Roberta Hilberta.

Ključni detalj je bilo isključenje Tima Vendela u 78. minutu i Lote je izdržao do prvog produžetka kada je Foland drugim golom doveo "apotekare" do nove prednosti - 1:2.

Ni tada Lote nije odustao, sa desetoricom u polju je zahvaljujući Kevinu Frajbergeru ponovo stigao do poravnjanja u 105. minutu (2:2), a onda još dodatno stisnuo zube i izborio jedanaesterce.

Sa "kreča" je u šestoj seriji promašio Džulijan Baumgartlinger za Bajer, a "naše gore list" Luka Tankulić pogodio za veliko slavlje i plasman među 16 najboljih ekipa najmasovnijeg takmičenja u Njemačkoj.

Još jedan bundesligaš Frajburg je ispao poslije penala - bolji je bio član "Cvajte" Sandhauzen, koji je gubio sa 1:0, pa okrenuo na 1:3, da bi Vićenco Grifo i Nils Petersen uspjeli da domaćinu osiguraju produžetke, ali su gosti bili spretniji i srećniji sa "bijele tačke".