Kup BiH: Željo ima novog Šabanadžovića!

Odigrana su posljednja dva revanš meča osmine finala Kupa BiH, nakon čega su poznati svi učesnici četvrtfinala najmasovnijeg bh. takmičenja.

Posljednja dva učesnika četvrtfinala Kupa Bosne i Hercegovine su Željezničar i Široki Brijeg.

Željezničar je u Goražde donio sigurnih 5:1 sa "Grbavice", pa su sarajevski plavi bez pritiska odigrali revanš meč. Takva igra nije donijela pogotke u prvom poluvremenu, a u nastavku Jadranko Bogičević golom u 66. minutu najavio je još jedan trijumf gostima i siguran prolaz u narednu rundu takmičenja.

Kada je Anel Šabanadžović, sin legendardnog fudbalera plavih Refika, pogodio za 0:2, bilo je jasno da će Sarajlije upisati još jedan trijumf. Mladi, 17-godišnji vezista tako je na debiju za seniorski tim Željezničara postigao pogodak i najavio sjajnu karijeru, koju su mu mnogi stručnjaci predviđali i ranije.

Konačnih 0:3 postavio je Ajdin Mujagić, još jedan omladinac plavih.

U drugom meču Široki Brijeg slavio je 2:0 protiv tuzlanske Slobode i tako nadoknadio zaostatak iz prvog meča na "Tušnju". Tuzlaci su dugo odolijevali na "Pecari", ali su domaći u nastavku došli do dva gola, koji su im osigurali prolaz dalje.

Prvo je Ivan Krstanović "poništio" prednost gostiju, a kada se činilo da će Tuzlaci izdržati i izboriti penale, Luka Menalo drugim golom Širokobriježanima je donio pobjedu i prolaz u četvrtfinale.