KUP NJEMAČKE: Četvrtoligaš izbacio bundesligaša!

Austrija Valdorf napravila senzaciju u šesnaestini finala njemačkog kupa eliminisavši Darmštat. Hanover do vrha napunio mrežu Diseldorfa.

Bundesligaš Darmštat zaustavljen je već na drugoj prepreci u njemačkom kupu i to od četvrtoligaša! Austrija Valdorf slavila je 1:0 golom Hilenbranda i napravila pravo iznenađenje.

Klub koji je pretprošle godine prvi put u istoriji izborio učešće u njemačkom kupu osvajanjem jednog od 21 regionalnog kupa sada će igrati u osmini finala.

Astorija, član četvrtog njemačkog ranga ove sezone ne može se pohvaliti sjajnom formom jer u regionalnoj ligi zauzima tek 13. mjesto sa samo tri boda više od posljednje plasiranog, ali joj u Kupu Njemačke ide odlično.

Klub sa jugozapada Njemačke je prvo na startu ovog takmičenja eliminisao Bohum pobjedom 4:3 nakon produžetaka, a u srijedu je priredio senzaciju i savladao Darmštat rezultatom 1:0.

Niželigaš nije mnogo respektovao  bundesligaša koji je na startu meča propustio odličnu priliku da povede što bi ovaj meč odvelo potpuno drugim tokom.

Astorija je to kaznila pogotkom Hilenbranda u 32. minutu za veliko slavlje SVIH 3.000  navijača na Ditmar Hop Sportpark stadionu u Valdorfu.

Do kraja meča domaći su čak propustili nekoliko odličnih prilika i Darmštat, za kojeg je posljednjih 20-ak minuta odigrao reprezentativac BiH Mario Vrančić imao je sreće da izbjegne ubjedljiviji poraz.

Astorija - Darmštat

Više nego ubjedljiv poraz u ovoj rundi takmičenja doživjela je Fortuna Diseldorf na gostovanju Hanoveru – 6:1.

Gledaocima koji su kupili ulaznice za HDI Arenu isplatio se svaki cent jer su već u prvih 20 minuta vidjeli čak 5 golova.

Hanover je mrežu Darmštata načeo u petom minutu golom Zobiha, tri minute kasnije poslije pogotka Klausa bilo je već 2:0, a onda je uslijedio dvominutni šou Martina Harnika.

Austrijski napadač zabio je u 15. i 16. minutu i praktično riješio pitanje pobjednika.

Akpoguna je u 20. minutu smanjio na 4:1, ali je Hanover do kraja meča postigao još dva pogotka, za ubjedljivih 6:1.

Volfsburg je u gostima minimalnim rezultatom savladao i eliminisao Hajdenhajm i tako prekinuo crnu seriju od sedam mečeva bez trijumfa.

Plasman u osminu finala Kupa Njemačke možda ulije dodatno samopouzdanje "vukovima" da konačno dođu do prijeko potrebne pobjede u Bundesligi.