Anćeloti ima džokera, Dortmund prošao na penale

Golom na svom tek drugom nastupu za Bajern mladi Džulijan Grin odveo Bajern u osminu finala Kupa Njemačke. Borusija Dortmund se provukla na penale.

Bajern iz Minhena rutinski je završio posao u šesnaestini finala Kupa Njemačke savladavši Augzburg rezultatom 3:1.

Trener Bavaraca nije štedio svoje prvotimce, već je poslušao riječi svog predsjednika Karla Franca Rumenigea koji je poslije ubjedljive prvenstvene pobjede nad Borusijom Menhengladbah u prošlom kolu poručio - "Očekujem isto u srijedu".

To nije ostavilo mnogo prostora italijanskom stručnjaku da eksperimentiše sa sastavom i eventualno odmori neke standardne igrač. Ipak, Anćeloti je ime koje ima dovoljno kredita da u startnih 11 uvrsti  Džulijana Grina, momka koji je u novembru 2013. godine odigrao dvije minute za Bajern, a potom bio u potpuno drugom planu dok ga italijan tokom ljeta nije vratio u prvi tim.

Ovaj potez isplatio mu se pošto je mladi Amerikanac koji je ponikao u mlađim kategorijama Bajerna postigao pogodak za vođstvo Bajerna 2:0 u prvom poluvremenu i otklonio dileme oko pobjednika.

Bajern - Augzburg - gol Grin

U nastavku je Dong Von smanjio na 2;1, ali je Alaba, koji je minut prije kraja zamijenio Grinau sudijskoj nadoknadi  postavio konačnih 3:1.

Tomas Miler je u međuvremenu promašio jedanaesterac pri rezultatu 2:0, ali teško da se može nazvati tragičarom, jer je asistirao Lamu za prvi kog, a onda i Grinu za njegov prvenac.

Zanimljivo je da Džulijan Grin uprkos samo dva nastupa za Bavarce ima već jedan osvojen trofej sa Bajernom.  Nakon povrede Arjena Robena on je uvršten u ekipu Bajerna koja je 2013. godine osvojila FIFA Svjetsko klupsko prvenstvo.

Ovaj dvadesetjednogodišnji napadač predstavlja veliki potencijal o čemu govore i njegovi nedavni nastupi za nacionalni tim SAD. Grin je početkom mjeseca bio strijelac za "jenkije" u prijateljskim duelima protiv Kube i Novog Zelanda što očigledno nije promaklo iskusnom Anćelotiju.

Za razliku od Anćelotija trener Borusije Dortmund Tomas Tuhel "promiješao je karte" na kup meču protiv ekipe Uniona iz Berlina i na teren izveo sljedeći sastav: Vajdenfeler, Pišček, Ginter, papastopulos, Paslak, Sahin, Mor, Gece, Kastro, Larsen, Ramos.

Ovaj potez mu se umalo osvetio jeru su gosti na Vestfalenu uz ogromnu podršku svojih navijača uspjeli da izjednače na 1:1 pred kraj meča i izbore produžetke, a potom i jedanaesterce.

Union - Borusija

Unin Berlin je ipak sedme pobjede u posljednjih osam mečeva koštalo loše izvođenje jedanaesteraca.

Seriju promašaja gostiju sa bijele tačke pokrenuo je Feliks Kros, mlađi brat fudbalera Reala, Tonija Krosa, a nastavili su je Furstner i Koziner, dok su na drugoj strani precizni bili Dembele, Ginter i Gece i presudili ekipi iz glavnog grada Njemačke.

Produžeci su se igrali i u Kelnu gdje je na kraju domaćin savladao Hofenhajm 2:1.

Poslije prvih 45 minuta, a potom i regularnih 90 bilo je 1:1, a onda je Modeste već u prvom minutu produžetka odlučio pobjednika. Bio je to njegov deveti gol ove sezone.

Šalke je takođe izborio plasman u narednu rundu takmičenja pošto je kao gost savladao Nirnberg rezultatom 3:2, a dvostruki strijelac bio je Konopljanka.