Udineze slavio na Siciliji

Udineze je prekinuo neugodnu tradiciju protiv Palerma i na "Renco Barberi" poslije preokreta zabilježio pobjedu 1:3 (1:1) u posljednjem meču 10. kola Serije A.

Sicilijanci su na tri posljednje utakmice i kući i na strani bili uspješniji od Udinezea, postigli su osam, a primili samo dva gola, ali u četvrtak uveče nisu mogli da izbjegnu šesti ovosezonski poraz, treći zaredom i to poslije preokreta.

Palermo - Udineze 1:3 (1:1)

Prvi put ove sezone, crno-bijeli iz Udina su na stadionu "Renco Barbera" u početnoj postavi imali i jednog Italijana - Gabrijela Anđelu, koji je u 10. minutu bio direktni krivac za vođstvo domaćina.

Poklonio je loptu makedonskom fudbaleru Iliji Nestorovskom, koji je poslije solo akcije uspio da prevari golmana Orestisa Karnezisa - 1:0.

Poslije vođstva, Palermo se uglavnom branio na svom stadionu i čekao šansu da iz eventualnog kontranapada ponovo ugrozi Karnezisa. Iz jedne kontre u 33. minutu opet se u prilici našao Nestorovski, ali je sa ivice kaznenog prostora šutirao iznad prečke.

Samo tri minuta kasnije, Udineze je stigao do izjednačenja golom Sirila Teroa!

Defanzivac Palerma Eduardo Goldaniga je pogriješio, Silvan Vidmar uputio odličnu loptu u kazneni prostor ka francuskom napadaču, koji je primirio i pogodio donji ugao - 1:1.

U nastavku je ekipa iz Udina preuzela inicijativu i sa dva brza pogotka Seka Fofane u 73. i 79. minutu zapečatila sudbinu domaćina.

Do kraja su Sicilijanci ostali i sa igračem manje nakon što je drugi žuti karton zaradio Mađar Roland Salai, pa su crno-bijeli, koji su večeras nosili plave dresove, mogli i do još ubjedljivijeg trijumfa, ali je nakon udarca Toroa u samom finišu stativa spasila domaćina.

Ovaj neprijatni poraz Palerma protiv Udinezea nije najgora blamaža koju je doživio sicilijanski klub protiv gostiju, koji su im 2011. godine nanijeli najgori domaći poraz u istoriji - 0:7 zahvaljujući briljantnim partijama Aleksisa Sančeza, koji je postigao četiri gola, te Antonija Di Natalea, strijelca tri pogotka.