Atalanta okrenula Romu!

Roma je imala igru, dobre šanse i minimalno vođstvo u Bergamu, ali je u nastavku Atalanta preokrenula rezultat i zabilježila osmu pobjedu u 13. kolu Serije A. Bio je to i svojevrsni sudar "zmajeva" Edina Džeke i Ervina Zukanovića.

Rimljani su u Bergamo stigli pod imperativom pobjede kako bi održali korak sa liderom i šampionom Juventusom, koji je dan ranije rutinski završio posao sa Peskarom (3:0).

Ali izabranici Lućana Spaletija ne samo da nisu uspjeli da osvoje tri boda, već nisu mogli ni do jednog, zahvaljujući sjajnoj partiji Atalante u drugom poluvremenu dvoboja protiv "vučice".

Međutim, nije dobro počelo za domaće...

Prvi gol za vođstvo gostiju "pao" je u finišu prvog poluvremena kad je poslije "štikle" Edina Džeke i udarca Mohameda Salaha, rukom odbranio defanzivac domaćina Rafael Toloi, a sudija Rikardo Di Fiore pokazao na jedanaesterac.

Sa "kreča" je neumoljiv bio Dijego Peroti - 0:1.

Roma je u prvom dijelu bila kvalitetniji rival na terenu, imala je preko Džeke i Salaha još nekoliko dobrih šansi, međutim, u nastavku se promijenila situacija, posebno poslije srećnog izjednačujućeg pogotka Matije Kaldara u 62. minutu.

Reprezentativac Bosne i Hercegovine Ervin Zukanović igrao je solidno svih 90 minuta u dresu Atalante.

Golman Rimljana Vojćeh Šćešni je pokušao da otkloni opasnost iz svog peterca, ali je pogodio defanzivca Atalante u lice i lopta se uz pomoć stative odbila u mrežu - 1:1.

Potom su učenici Đan Pjera Gasperinija potpuno preuzeli inicijativu, sa svih strana je "sijevalo" ispred golmana Šćešnog, ali se ispromašivao prvenstveni Alehandro Lopez!

Imao je poljski čuvar mreže i mnogo sreće u 76. minutu kad mu se od stative lopta odbila u naručje poslije udarca Lopeza.

Ipak, upornost se isplatila domaćinu u 90. minutu kad je Leandro Paredes skrivio penal, a Frank Kesi poslao Poljaka u jednu, a loptu u drugu stranu za preokret i veliko slavlje domaćih navijača - 2:1!

...

FIorentina je u tonskanskom derbiju "protunjala" kroz Empoli (0:4) zahvaljujući dvostrukim strijelcima Federiku Bernandeskiju i Josipu Iličiću, dok su sigurne pobjede ostvarili i Lacio protiv Đenove (3:1) odnosno Bolonja protiv Palerma (3:1).

Torino srpskog trenera Siniše Mihajlovića je poslije tri meča posta ostvario šestu pobjedu ove sezone i to u gostima kod Krotonea (0:2). Andrea Beloti je "načeo" domaćina u 80. minutu na asistenciju srpskog internacionalca Adema Ljajića, da bi potom Beloti u samom finišu "ovjerio" trijumf.