Lajpcig na vrhu iz "poklon" penala i autogola!

Fudbaleri Lajpciga savladali su Šalke (2:1) u subotu uveče i vratili se na lidersku poziciju na tabeli Bundeslige sa tri boda prednosti u odnosu na minhenski Bajern.

Red Bul Lajpcig je zabilježio osmu, rekordnu uzastopnu pobjedu u 13. kolu i prekinuo odličnu seriju Šalkea od sedam mečeva bez poraza.

Lajpcig - Šalke 2:1 (1:1)

Tim Ralfa Hasenhutla je osvojio tri boda protiv ekipe iz Gelzenkirhena pogocima iz sumnjivog penala na početku prvog i autogola na startu drugog poluvremena.

Već u prvom napadu, arbitar Baštijan Dankert je pokazao na „bijelu tačku“ poslije pada Tima Vernera u kaznenom prostoru iako je usporeni snimak pokazao da mladog reprezentativca Njemačke nije niko dotakao.

Verner je sam odlučio da izvede jedanaesterac i prevario golmana Ralfa Farmana - 1:0. Bio je to Vernerov osmi pogodak ove sezone što je bolji učinak od svih mladih fudbalera u Evropi u tzv. ligama „petice“.

Timo Werner Goal HD - RB Leipzig 1-0 Schalke...by Foot_Videos

Mogli su domaći da udvostruče prednost u petom minutu ali je Jusuf Poulsen bio za malo neprecizan.

Gosti su potom preuzeli konce igre i u 32. minutu stigli do izjednačenja. Nakon što je golman Lajpciga Peter Gulaši sjajno reagovao i odbranio stopostotnu šansu Leonu Gorecki, odbijenu loptu je u mrežu pospremio reprezentativac Bosne i Hercegovine Sead Kolašinac - 1:1.

Sead Kolasinac GOAL HD - RB Leipzig 1-1 Schalke...by billiemccarroll

Do odlaska na odmor u poluvremenu, na „Red Bul Areni“ viđene su još dvije prilike na obje strane koje nisu iskoristili Verner za Lajpcig i Alesandro Šop za Šalke.

Lajpcig je ponovo poveo na početku drugog poluvremena, a ovog puta golmanu Farmanu „presudio“ je strijelac izjednačujućeg gola Kolašinac, koji je u namjeri da izbaci loptu u korner glavom zatresao vlastitu mrežu - 2:1.

Sead Kolasinac Own Goal HD - RB Leipzig 2-1...by Zidane-k

Tanka je linija od heroja do tragičara...

Verner je do kraja imao još nekoliko dobrih šansi da Lajpcig „prelomi“ utakmicu, prilika je bilo i ispred golmana Gulašija za novo izjednačenje, ali se rezultat do kraja nije mijenjao, pa su domaći upisali 10. ovosezonski trijumf.

S druge strane Šalkeu, u čijim redovima je svih 90 minuta solidno odigrao reprezentativac Srbije Matija Nastasić, ovo je bio šesti poraz.