Vojvodina stala u Ivanjici!

U prvom meču 20. kola Superlige Srbije Javor pobedio Vojvodinu 2:1 (1:1).

Javor Vojvodina 2:1 20. kolo Superlige Srbije Izvor: Mondo/ Goran Sivački

Vojvodina nije uspela da barem na dan pobegne Partizanu i približi  se vodećoj Crvenoj zvezdi, a male su šanse da posle kompletnog 20. kolu Superlige Srbije neće zaostajati za beogradskim timovima.

"Večiti" rivali imaju priliku da pobegnu Novosađanima, koji su premijermoj utakmici pretposlednje runde jesenjeg dela šampionata poraženi u Ivanjici od Javora 2:1 (1:1).

Ekipa Nenada Lalatovića prva je stigla do pogotka. Strelac je bio Filip Malbašić u 29. minutu. Međutim, prednost gostiju potrajala je svega pet minuta, kada je izjednačio Darko Bejdov.

Da nevolja po "lale" bude veća pobrinuo se Vladimir Kovačević, koji je u 87. minutu dobio drugi žuti karton, tako da je Vojvodina finiš utakmice odigrala sa igračem manje u polju.

I upravo u tom preostalom vremenu, u poslednjem minutu regularnog dela, Miloš Milisavljević je postigao gol za pobedu Ivanjičana. Vojvodina je posle pet utakmica, u kojima je ostvarila skor četiri pobede i jedan remi, doživela poraz.

Poslednji put Lalatovićev tim izgubio je krajem oktobra u Nišu (1:0).