Efes kroz "iglene uši"!

Barselona se vratila iz deficita od 16 poena, bila praktično na jedan skok od pobede u Istanbulu, ali nije uspela...

Efes i Barselona ušli su u meč 11. kola Evrolige sa istim skorom (5-5). Turski tim sada je u gornjoj, a Katalonci u donjoj polovini tabele, nakon što je Efes u dramatičnoj završnici slavio rezultatom 72:68 (21:15, 15:13, 18:17, 18:23)!

Dugo se činilo da domaćin ide ka sigurnoj pobedi, jer je u 25. minutu imao maksimalnih 48:32, a u poslednju četvrtinu je ušao sa devet poena prednosti - 54:45.

Međutim, Barselona predvođena Tajrisom Rajsom je do 34. minuta uhvatila priključak (54:52) i u finiš utakmice se ušlo sa dostižnim vođstvom Efesa.

Proradio je u poslednja četiri minuta Barsin šut za tri poena. Pogađali su redom Koponen (60:57), Renfro (64:62), Doelman (66:65) i konačno Rajs, za vođstvo 66:68 samo 46 sekundi pre kraja.

Američki plejmejker zadenuo je zamišljene revolvere za pojas, poput šerifa sa Divljeg zapada, ali ipak to nije bio pravi trenutak da se oseti zadovoljan sobom.

Džejson Grejndžer jeste promašio trojku za 69:68, ali je Efes obezbedio novi napad, iz koga je postigao čak četiri poena! Brajant Danston je pogodio uz faul, promašio dodatno slobodno bacanje, a Grejndžer priskočio i poentirao - 70:68!

Pomalo šokirani gosti krenuli su u napad za produžetak ili pobedu, Rajs je odlučio da ide na "sve ili ništa" i - promašio...

Deriku Braunu je tri sekunde pre kraja ostalo samo da slobodnim bacanjima "overi" trijumf Efesa, koji je sa tri pozitivna rezultata zaredom popravio skor na 6-5.

U petak uveče igraju još Panatinaikos - Galatasaraj, Olimpijakos - Uniks i Baskonija - Darušafaka.

EFES: Tomas 5, Hanikat 4 (9sk), Balbaj 2, Braun 7 (5sk, 3as), Osman 9 (5sk), Grejndžer 16 (5as), Omić 6, Ertel 14 (3as, 4izg), Danston 9 (3sk, 2ukr).

BARSELONA: Rajs 22 (3sk, 7as), Holms 5, Doelman 8, Dorsi, Klaver 4 (8sk), Vezenkov, Oleson 7, Koponen 6 (3as, 3ukr), Renfro 8 (3sk, 4as, 3ukr), Tomić 8 (4as).