Čvrsto i ratoborno, a neefikasno i dosadno

Nezanimljiv meč na otvaranju 14. kola Bundeslige.

Ajntraht Hofenhajm 0:0 14. kolo Bundeslige Izvor: Guliver/Getty Images/Alexander Scheuber

Tvrdu utakmicu, bez golova, odigrali su Ajntraht i Hofenhajm na otvaranju 14. kola Bundeslige.

Remi bez pogodaka značio je nastavak serije bez poraza obje ekipe. Ajntraht je u sedmom meču ove sezone na svom terenu ostao neporažen (treći remi, uz četiri trijumfa), dok Hofenhajm ni u 14. meču nije zabilježio neuspjeh i uz Lajpcig je jedini tim bez poraza u Bundesligi (šest pobjeda i osam neriješenih).

Oba tima kao da su u meč ušli s namjerom da ne dožive poraz, a tako su ga i okončali.

Igralo se čvrsto, na ivici kartona tokom većeg dijela meča, a sudija Kristijan Dingert razmahao se u drugom poluvremenu, iako je i u prvom imao priliku da pokaže javne opomene.

U prvih 45 minuta zadržao je kartone u svom džepu, ali je u nastavku pokazao čak devet - osam žutih i jedan crveni.

Tim Nike Kovača susret je završio sa igračem manje, jer je desetak minuta prije kraja isključen Timoti Čendler.

A prilike? Pa njih nije ni bilo.

Čuvari mreže odmarali su tokom cijelog susreta. Šutevi: 8:2, u okvir gola 3:0! Dakle, gosti nisu šutnuli u okvir protivničkog gola.