Partizan od "minus 14" do DRUGOG mesta!

Opet nekompletni crno-beli uspeli da se vrate "iz mrtvih" na gostovanju u Belgiji. Hečer odlučio, posle 39 minuta bez poena!

FIBA LIGA ŠAMPIONA Partizan pobijedio Šarlroa Izvor: MN PRESS

Partizan je ove sezone u FIBA Ligi šampiona, praktično, neuništiv!

Odigrali su crno-beli šestu dramatičnu završnicu u dosadašnjih 12 kola i peti put izašli kao pobednici, mada su u jednom delu meča igrali toliko loše, da su im mnogi navijači u mislima "upisali" poraz mnogo pre kraja!

Košem Vila Hečera u poslednjem sekundu, savladali su domaći Šarlroa i revanširali mu se za ubedljiv poraz u Beogradu pre nepuna dva meseca - 63:65 (20:14, 14:16, 17:14, 12:21)!

U 25. minutu je domaćin imao maksimalnih 14 poena prednosti (49:35), ali se ona u narednih devet minuta potpuno istopila i Novica Veličković je prodorom i zakucavanjem krunisao seriju 17:2 za prelazak u vođstvo - 51:52.

Zakucavanje Veličkovića
Izvor: Youtube/Basketball Champions league

Do kraja je prednost išla sa jedne na drugu stranu, važne koševe (ukupno je dao četiri trojke) postizao je Mihajlo Andrić, a odlučio je igrač koji je u prvih 39 minuta bio bez postignutog poena!

Hečer je posle 0/9 iz igre prvo izjednačio na 63:63, a onda posle promašaja Libera još jednom preuzeo odgovornost i malo pre poslednjeg zvuka sirene poslao loptu na pravo mesto - 63:65!

Plejmejker Partizana "obrisao" je sve promašaje tokom utakmice protiv Šarlroa košem za pobedu Partizana, koji je postigao 0,3 sekunde pre kraja.

To znači da je Partizan bez povređenih Marinkovića, Ratkovice, Robinsona i još nespremnog Majstorovića popravio skor u FIBA Ligi šampiona na 8-4 i preuzeo drugo mesto od Ludvigsburga.

Nemački tim je takođe na 8-4 (u međusobnim susretima 2:0 za crno-bele), a četvrti je AEK sa 7-5.

Drugo mesto na kraju grupne faze moglo bi da crno-belima donese direktan plasman u osminu finala, zajedno sa pobednicima pet grupa i još dve najbolje drugoplasirane ekipe.

Partizan u Ligi šampiona ima pet pobeda zaredom, a računajući oba takmičenja, nalazi se u seriji od 11 trijumfa. Poslednji poraz doživeo je 29. novembra u duelu sa Sasarijem (87:88 posle produžetka).

Naredne srede u Beograd stiže AEK i biće to šansa da crno-beli naprave novi korak ka željenom finišu. Ludvigsburg tada dočekuje Sasari, dok će u poslednjem kolu igrati Sasari - Partizan i Bešiktaš - Ludvigsburg.

ŠARLROA: Liber 8 (5as), Fusek, Marnegrav, Haris, Godu 4, Boumen 10 (8sk, 4ukr, 3izg), Šepard 31 (šut za dva 8/11, trojke 4/6, 6sk), Švarc 6 (3as, 3izg), Tumba 4 (5sk, 3as, 2blk).

PARTIZAN: Vrabac 11 (6sk, 3as, 3ukr), Veličković 11 (4sk, 2ukr), Birčević (šut iz igre 0/4, 3sk, 2as, 6izg), Koprivica 8 (4sk), Andrić 14 (trojke 4/8), Hečer 4 (šut za dva 2/5, trojke 0/6, 5as), Pot 2 (2sk, 2as, 4izg), Karahodžić 6 (5sk), Luković 9 (4sk, 3blk).

REZULTATI 12. KOLA:

AEK - Ludvigsburg 82:72
Šarlroa - Partizan 63:65

u sredu:

Bešiktaš - Sasari 18.00
Solnok - Stelmet 18.00

TABELA: Bešiktaš 9-2, Partizan 8-4, Ludvigsburg 8-4, AEK 7-5, Sasari 5-6, Stelmet 4-7, Šarlroa 4-8, Solnok 1-10.

IZ MINUTA U MINUT

40' Hečer je fauliran sedam sekundi pre kraja, lopta sa strane. Hečer prodire i pogađa za pobedu - 63:65!!!

40' Promašaj Libera. Još 24 sekunde. Partizan može do pobede.

40' Prodor Hečera i neverovatan koš, njegov prvi na utakmici, uz faul - 63:63! I promašio je dodatno bacanje!

39' Šepard pogađa iz driblinga, preko Vrapca - 63:61.

39' Godu umalo gubi loptu, uspeva da je spasi i prebaci na drugu stranu, a tamo Šepard uzvraća trojkom - 61:61! Hečer promašuje "flouter", šutira 0/9...

38' Promašuje Veličković, ali i Liber. Do kraja 2:20 minuta. Četvrta trojka Andrića - 58:61!

37' Trojka Veličkovića - 56:58! Istekao je napad Belgijancima. Novi promašaj Hečera, iz igre šutira 0/8. Liber koristi oba bacanja - 58:58.

36' Mnogo peripetija na obe strane, Hečer je dobio blokadu, Vrabac osvojio, pa izgubio loptu... Šarlroa poentira posle ofanzivnog skoka - 56:55.

35' Trojka Libera - 54:52. Uzvraća Andrić - 54:55!

34' Hečer i Andrić su promašili trojke za vođstvo, ali odbrana i dalje odlična. Veličković prodire duž čeone linije, zakucava i donosi preokret - 51:52! Serija 2:17!

33' Partizan na 51:50! Pogodio je Veličković, pa Karahodžić završio kontru nakon "krađe" Hečera. Serija 2:15!

32' Koš Andrića, ali nije trojka, jer je nagazio liniju - 51:46!

31' Hečer promašuje trojku. Lopta je izašla iz koša.

- Hečer i Birčević još nisu uspeli da se "upišu". Vrabac je postigao 11, Luković 9, Koprivica 8, Andrić 6 poena... Kod domaćina Šepard 24, Boumen 10.

- Kraj treće četvrtine, 51:44! Bilo je 49:35...

30' Dobra odbrana crno-belih i šansa da sasvim uhvate priključak, ali promašuje Vrabac iz reketa, pa Andrić za tri poena.

29' Loše dodavanje Veličkovića, Luković blokira Švarca. Dobar prodor Vrapca - 51:44.

28' Boumen koristi prostor, prolazi kroz reket i zakucava - 51:40.

27' Partizan je prišao na 49:40 i imao loptu, ali je Šarlroa odigrala savršenu odbranu.

26' Ponovo greši Pot, zatim dobra odbrana Partizana i trojka Andrića - 49:38.

25' Naivno dodavanje Pota, Šepard lagano preseca i istrčava kontru - 49:35!

24' Vrabac prekida lošu seriju pogotkom za tri poena - 43:33.

23' Partizan već u seriji grešaka. Koraci Hečera i izgubljena lopta Pota, nakon koje Birčević pravi nesportski faul! Švarc koristi oba bacanja (40:30), a Liber trojku iz ćoška ispred klupe crno-belih - 43:30! Serija 9:0.

22' Promašaj Hečera, Šarlroa povećava prednost - 38:30. Nema koša Lukovića.

21' Neprecizan pas Birčevića, lopta se odbija od obruča u ruke domaćih igrača, koji poentiraju u kontranapadu - 36:30.

- Veliko iznenađenje, Vil Hečer (šut iz igre 0/3) i Stefan Birčević (šut 0/4, četiri izgubljene lopte) bez poena u prvih 20 minuta!

- Strelci: Šepard 20, Boumen 8, Godu 4, Švarc 2 - Koprivica 8, Vrabac 6, Luković 5, Veličković 4, Karahodžić 4, Andrić 3.

- Kraj prvog poluvremena - 34:30 (20:14, 14:16)!

20' Karahodžić priskače (31:30), ali Boumen pogađa trojku na isteku napada - 34:30!

19' Greška domaćih, pa već četvrta izgubljena lopta Birčevića! Ovog puta Šarlroa poentira - 31:28.

18' Birčević ponovo gubi loptu, ali stiže da odbrani kontru, nakon čega su domaći igrači promašili dva šuta. Ostaje 29:26... Novi koš Koprivice - 29:28. Njegov poluhorog je zaustavljen u silaznoj putanji.

17' Karahodžić promašuje trojku za vođstvo.

16' Boumen uzima loptu Birčeviću, pa greši u koracima. Sreća. Ofanzivni skok i bacanja Koprivice - 27:26.

15' Koprivica precizan sa poludistance - 25:24. Šepard prodire, zakucava i stiže već do 20 poena - 27:24.

14' Imao je Partizan napad za prelazak u vođstvo, Veličković je promašio trojku, a na drugoj strani trojka Šeparda - 25:22.

13' Vrabac u kontri smanjuje na 22:20, posle dobre odbrane Pota na prvoj liniji. Još jedna kontra Vrapca odmah posle tajm-auta - 22:22!

12' Veličković polako ulazi u ritam, ubacio je četiri poena zaredom - 22:18.

- Samo dva strelca u domaćem timu: Šepard 15, Boumen 5! Šarlroa je šutnula više trojki (3/9) nego dvojki (4/7). Kod crno-belih Luković 5, Andrić 3, Vrabac 2, Koprivica 2, Karahodžić 2. Trojke 1/7.

10' Andrić promašuje trojku za izjednačenje, a Šepard pogađa sa krila za maksimalnih "plus šest" na kraju prve četvrtine - 20:14!

9' Pot promašuje oba bacanja. Sledeći napad ide sporo, ali završava ga Koprivica košem u 24. sekundu - 15:14. Šepard uzvraća iz solo akcije - 17:14.

7' Šepard već ima 10 poena, Šarlroa vodi 15:10. Luković zakucavanjem na asistenciju Pota prekida seriju od 7:0 - 15:12.

6' Boumen budno prati akciju crno-belih, preseca pas Hečera i u kontri zakucava uz faul Birčevića - 13:10, promašio je dodatno bacanje.

6' Šepard promašuje trojku, ali ponovo dolazi do lopte i pogađa uz faul Lukovića - 11:10.

5' Trojka Andrića - 8:10. Birčević je prošao duž čeone linije i lepo asistirao.

3' Koš i dodatno bacanje Lukovića - 5:5.

2' Prva trojka Šarlroa, Boumen 3:2.

1' Vrabac 0:2.

- Startna petorka: Hečer, Vrabac, Karahodžić, Birčević, Luković.