Bobi dobar, Džejms besan, Harden fantastičan!

Burna NBA noć je za nama. Odigrano je devet utakmica. Evo svih rezultata, strelaca, uz poneki video izveštaj.

Boban Marjanović igrao je deset minuta u nekadašnjoj "Arko areni", postigao osam poena uz šut iz igre 3/7, sakupio i četiri skoka, ali saigrači i on nisu uspeli u neizvesnoj utakmici da pobede domaćina.

Redži Džekson pogodio je prodorom pod koš za 94:95, na 1:15 do kraja i to je bio poslednji koš Pistonsa, koji su potom primili dva poena ostavivši Demarkusu Kazinsu dovoljno mesta za presudnu trojku, a dokusurila ih je izgubljena lopta Tobijasa Herisa, što je Entoni Toliver kaznio sa dva ubačena slobodna bacanja za konačnih 100:94.

Poenima Marjanovića, Detroit je stigao do sedam poena prednosti (74:81), posle čega je trener gostiju Sten Van Gandi vratio startnog centra Andrea Dramonda na parket, Sakramento do kraja utakmice postigao 26, a Detroit 13 poena.

Kentejvijus Kaldvel-Poup ubacio je 21 poen u prestonici Kalifornije, Džekson je imao 19, a Heris 18, dok je Dramond za 35 minuta u igri ubacio devet poena, ali imao i 12 skokova, tri ukradene lopte i sedam blokada.

Ne računajući Marjanovićevih osam poena, ostatak "klupe" Pistonsa ubacio je deset poena, što je svakako jedan od razloga poraza.

Po navici, Kazins je predvodio Kingse sa 24 poena i 13 skokova, uz sve to "Bugi" je šutirao 4/5 za tri poena, Toliver je postigao 17 poena, a rezervni centar Kostas Kufos stigao je do 12 poena uz osam skokova.

Džejms Harden ponovo je odigrao tripl-dabl utakmicu, svoju 11. ove sezone i poveo Hjuston Roketse do pobede nad Šarlot Hornetsima 121:114. "Brada" je meč završio sa 40 poena, 15 skokova i deset asistencija, što je statistički učinak večeri.

Harden

Malo je "kasnio" Demar Derozen koji je s 41 poenom, 13 skokova i dve ukradene lopte bio najefikasniji u trijumfu Toronto Reptorsa nad Boston Seltiksima od 114:106.

Derozen

Lebron Džejms odigrao je odličan meč u Solt Lejk Sitiju, ubacio 29 poena, uz šest skokova i pet asistencija, ali su šampioni poraženi – Juta Džez pronašla je igru za Klivlend Kavalirse i rezultatom 100:92 popravila skor kod kuće na 13-7, uz 28 poena i devet skokova vođe ekipe Gordona Hejvarda.

Duel Džejms – Hejvard bio je zaista impresivan na trenutke, u trećoj četvrtini "King" Džejms je ubacio 13 poena u seriji od 0:17 i vratio Kavse sa minusa od 15 poena, ali je onda odgovorio Hevard, koji je uz pomoć Treja Lajlsa (osam poena u nizu) vratio Džez na "plus 14".

Na retko kom mestu u NBA, Džejms ima slabiji učinak nego u Solt Lejk Sitiju gde je pobedio samo pet puta u karijeri, a devet puta bio poražen.

Džejms

Inače, posle neočekivanog trejda između Klivlenda i Atlanta Hoksa, Kajl Korver je debitovao u novom timu i nije se proslavio. Dokazani šuter igrao je 18 minuta, opalio pet puta i pogodio jednom za dva poena i tri skoka. Kavsi su napravili zaostatak od 11 poena u periodu koji je Korver proveo na terenu.

"Rekao sam mu čim je ušao u svlačionicu: 'Ako hoćeš brzo da se uklopiš, šutni čim dobiješ loptu, a otvoren si'", rekao je Džejms posle meča, nakon što je novinarima otkrio da je na trenutke bio frustriran odlukama sudija u korist Džeza.

Džejms

Kevin Durent ubacio je 28, a Stef Kari 24 poena (obojica su uzela po 21 šut iz igre) u pobedi Golden Stejt Voriorsa nad Majami Hitom rezultatom 107:95, za 17-3 u "Orakl areni", gde prethodne noći nije bilo Kleja Tompsona.

Trener vicešampiona Sriv Ker odlučio je da odmori Tompsona koji je prethodne dve utakmice igrao prehlađen i to se nije osetilo, iako se Patrik Mekou nije snašao u ulozi startera – ubacio je tri poena za 19 minuta na parketu i bio najslabiji član prve petorke.

Portland Trejlblejzersi deklasirali su Los Anđeles Lejkerse u "Stejpls centru" rezultatom 87:108, što je najteže podneo Danđelo Rasel, koji je u jednom trenutku ramenom "nabo" Damijana Lilarda u prolazi, što mu prva zvezda tima iz Oregona nije "oćutala".

Ali, osim unošenja u lice i par psovki, ništa se ozbiljnije nije dogodilo.

Najozbiljniji bio je Si-Džej Mekalum koji igra u sjajnoj formi u poslednje vreme, a Lejkersima je isporučio 25 poena, a najraspoloženiji je bio u trećoj četvrtini koju su Blejzersi dobili rezultatom 12:23.

Ukupan rezultat u drugom poluvremenu, uz podatak da je Lilard ubacio 20 poena uz osam skokova i šest asistencija, bio je 30:53.