Kolo ABA lige otvoreno pobedom MZT-a

Klub iz Skoplja pobedio je tek treći put u poslednjih 15 utakmica. "Žrtva" se nije borila svom snagom.

Košarkaši MZT Skoplja zabeležili su tek treću pobedu u prethodnih dva "i kusur " meseca, odnosno tek treću pobedu u poslednjih 15 mečeva u ABA ligi i Evrokupu.

U "Jane Sandanski areni" u prestonici Makedonije, posle Budućnosti i FMP Železnika, plavo-beli uspeli su da savladaju Zadar, tako da će u najboljem scenariju ostati na deobi poslednjeg mesta na tabeli kada 18. kolo ABA lige bude završeno.

Na otvaranju ove runde: MZT – Zadar 92:65 (24:19, 23:19, 21:15, 24:12).

Kao što rezultat po četvrtinama i nagoveštava, momci Bobana Miteva vodili su od prvog do poslednjeg minuta utakmice protiv indisponiranih Zadrana koji su bez mnogo otpora upisali peti poraz u poslednjih šest kola regionalne lige.

Serijom 12:0 krajem treće i početkom četvrte četvrtine, MZT je devet poena prednosti (62:53) pretvorio u nedostižnih 21 razlike (74:53), posle čega je svima u dvorani bilo jasno da će biti prekinuta crna serija u mečevima sa Dalmatincima koji su imali četiri pobede u nizu nad MZT-om, računajući od 2014. godine.

Ipak, kada se saberu svi ABA dueli ova dva kluba, sada je rezultat 5:5.

FMP Železnik – Mornar (21.00)

Tabela: Crvena zvezda 17-0, Partizan 14-3, Cedevita 12-5, Budućnost 12-5, Cibona 11-6, Igokea 9-8, Olimpija 7-10, Mornar 6-11, FMP 6-11, Zadar 6-12, Mega 5-12, Karpoš 5-12, Krka 5-12, MZT 5-13.