Radoja prvencem srušio Alaves! (VIDEO)

Selta celo drugo poluvreme imala igrača više i tek u 89. minutu uspela da "slomi" tim Aleksandra Kataija, koji je presedeo meč na klupi.

Nemanja Radoja u idealnom trenutku je postigao prvi gol u dresu Selte!

Srpski "vezista" stigao je na Balaidos iz Vojvodine leta 2014. i zatresao mrežu tek u svom 81. nastupu za klub iz Galicije.

Sigurno je da će taj pogodak dugo, dugo pamtiti, jer je on u duelu 18. kola Primere sa Alavesom bio vredan tri boda - 1:0 (0:0)!

Ugo Maljo pronašao je Radoju na ivici šesnaesterca, ovaj je iskoristio prvi kontakt da sa loptom krene napred, zatim ju je prebacio na "desnicu" i ujedno fintirao odbrambene igrače, a onda sa 10 metara tukao u donji levi ugao nemoćnog golmana Pašeka.

Selta se drugom uzastopnom pobedom probila na osmu poziciju sa 27 bodova, dok je Alaves 12. sa pet bodova manje.

Pogledajte izjavu Nemanje Radoje!

izjava Nemanje Radoje posle meča Selta - Alaves 1:0
Izvor: Youtube/LaLiga

Plavo-belima iz Baskije ovo je prvi poraz od 20. novembra (Espanjol 0:1) i pet prvenstvenih utakmica, u kojima su ostvarili dve pobede i tri remija, uz samo jedan primljen gol.

Bili su nadomak trećeg uzastopnog remija bez golova na gostovanjima, nakon što su odoleli Eibaru i Atletik Bilbau, a ukupno osmog u Primeri, čime bi dostigli Espanjol kao vodećeg u toj kategoriji, ali ipak nisu izdržali gotovo čitavo drugo poluvreme bez isključenog Marokanca Fedala (dva žuta kartona).

U takvom odnosu snaga je bilo sasvim logično da Aleksandar Katai nije dobio šansu da uđe sa klupe, jer je apsolutni prioritet ekipe bila defanziva.

Selta je promašila mnogo šansi, Maljo je u 85. minutu pogodio stativu, dok je najbolju priliku za šokantnih 0:1 propustio Teo Ernandez, koji je u 80. minutu odlično "probio" po levoj strani, ali je golman Blanko napravio paradu i jednom rukom odbio snažan udarac.

Zanimljivo, ovo je bio okršaj timova koje treniraju argentinski štoperi iste generacije, koji su početkom 21. veka imali zapažene uloge u španskom fudbalu. Ovog puta je Eduardo Berizo odneo pobedu nad Maurisiom Pelegrinom, a revanš je zakazan za 14. maj, u pretposlednjem kolu sezone 2016/17.

Posle dramatičnog meča na Balaidosu neće biti vremena ni za preveliko slavlje, ni tugovanje, jer u prvim mečevima četvrtfinala Kupa kralja, sredinom iduće nedelje, Selta gostuje Realu, a Alaves drugoligašu Alkorkonu.