Milan se izvukao, Ljajić tragičar za Torino!

Torino vodio 2:0 protiv Milana i imao penal, a onda je potez Adema Ljajića odveo meč u potpuno drugom pravcu…

Siniša Mihajlović bio je na putu da se osveti svom bivšem klubu za poraz u prvom dijelu sezone, ali na kraju morao da se zadovolji remijem 2:2 u posljednjem meču 20. kola Serije A.

TORINO - MILAN 2:2 (2:0)

Torino je vodio 2:0 protiv Milana na Olimpijskom stadionu i Torinu imao priliku da golom iz jedanaesterca dokrajči grogiranog protivnika, ali se srpski internacionalac Adem Ljajić umjesto u heroja pretvorio u tragičara.

Asistent kod prvog gola Torina, šutirao je jedanaesterac u 31. minutu, ali učinio je to katastrofalno.

Loptu je poslao pravo u Đanluiđija Donarumu i propala je prilika da Torino poslije tek nešto više od pola sata igre završi posao protiv Milana.

Promašeni penal Ljajić

Zanimljivo bio je to treći penal ove sezone protiv Milana, ali nijednom se nije zatresla mreža Donarume.

Do prednosti od 2:0 Torino je stigao u razmaku od samo pet minuta. U 21. minutu nakon centaršuta s desne strane Ljajić je šutirao, ali je loptu zakačio tek toliko da ju pošalje do Belotija koji pogađa mrežu za vođstvo Torina.

Bio je to njegov 14. gol ove sezone u Seriji A i sada zaostaje samo jedan gol za vodećim na listi streijelaca, Maurom Ikardijem

Gol Beloti

Poslije samo pet minuta stigao je i drugi gol. Milan je kontrolisao igru i napadao, ali igrao potpuno zbunjeno u fazi odbrane i nova gužva u šesnaestercu značila je i novi primljeni pogodak.

Strijelac za 2:0  u 26. minutu bio je Benasi.

Gol Benasi

Kako je Torino ekspresno stigao do dva gola prednosti tako je identično Milan stigao do izjednačenja u drugom poluvremenu.

I ekipi Vićenca Montele trebalo je pet minuta za dva pogotka, bilo je to od 55. do 60. minuta.

Dobru akciju Milana završio je Bertolaći pogotkom sa samo dva metra od gol linije, uzalud je bio i pokušaj Harta da intervencijom poništi pogodak, video tehnologija već je signalizirala glavnom arbitru da je postignut gol - 2:1

Gol Bertolaci

Novi šok za domaće navijače uslijedio je vrlo brzo. Rosetini je oborio Paletu, a Karlos Baka sa "bijele tačke" zabio je četvrti gol Milanu ove sezone, nakon onog het-trika u za pobjedu 3:2 u prvom duelu.

Gol Baka 2-2

U finišu utakmice igralo se praktično bez veznog reda, obje ekipe preskakale su sredinu pokušavajući da što prije stignu do protivničkog gola. Bilo je nekoliko prilika na obje strane, ali ništa vrijedno pažnje, osim drugog žutog kartona i crvenog za Romanjolija minut prije kraja nije viđeno do posljednjeg sudijskog zvižduka.