Voriorsi jači od Vestbruka

Golden Stejt zabeležio 36. pobedu, Rasel Vestbruk 21. "tripl-dabl" ove sezone, a Boban Marjanović opet igrao "na kašičicu"

Golden Stejt nastavio je uspešnu seriju i posle duela sa Oklahomom. Slavili su rezultatom 121:100, a gosti nisu mogli da izbegnu poraz, uprkos novom "tripl-dablu" najboljeg igrača Rasela Vestbruka.

Najbolji tim lige sa skorom 36-6 došao je do devetog trijumfa u poslednjih 10 mečeva, za šta je najzaslužniji bio Kevin Durent sa 40 pogodaka i 12 skokova.

k

Pratio ga je Stefon Kari sa 24 poena, a Klej Tompson dodao je 14 pogodaka.

Rasel Vestbruk upisao je 21. "tripl-dabl" ove sezone - 27 poena 15 skokova i 13 asistencija, ali je njegov tim uprkos toj impresivnoj partiji notirao 19 poraz.

n

Hjuston je bio bolji od Milvoki (111:92) predvođen Džejmsom Hardenom, koji je postigao 38 poena, uz osam asistencija i šest skokova. Dobru partiju prikazao je i Erik Gordon sa 24 poena.

U ekipi Milvokija najefikasniji je bio Janis Adetokumbo sa 32 poena, 11 skokova, šest asistencija i tri blokade.

Detroit je ubedljivo savladao Atlantu rezultatom 118:95 i ostvario 20. pobedu ove sezone. Petorica startera Detroita postigli su dvocifreni broj poena, a predvodio ih je Redži Džekson sa 26.

Tobajas Haris postigao je 19, Redži Bulok 15, dok je Andre Dramond dodao 13 poena, uz 17 skokova.

Iako je u nekim prethodnim duelima gde je dobio veću minutažu nagovestio da je u dobroj formi, Boban marjanović i protiv Hoksa je igrao "na kašičicu". U igri je proveo dva minuta i za to vreme postigao je dva poena i imao je dva skoka.

U ekipi Atlante Pol Milsap bio je najefikasniji sa 21 poenom i osam skokova, a Denis Šroder dodao je 13 poena i šest asistencija.