Vuja ipak mora na Ruse!

Rukometaši Slovenije nisu uspjeli da pruže značajniji otpor Španiji u petom kolu grupne faze Mundijala u Francuskoj (36:26), pa će u osmini finala igrati protiv Rusije. Pročitajte poznate parove za plasman među osam najboljih.

Želja slovenačkog selektora Veselina Vujovića u intervjuu za MONDO da izbjegne "zbornaju komandu" u osmini finala nije uslišena.

Tim Španije je sigurnom igrom stigao do ubjedljive pobjede i po prvi put u karijeri selektor "furije" Đordi Rivera je "nadmudrio" živu legendu jugoslovenskog rukometa - 36:26 (18:10).

Poslije startnog vođstva Slovenije (0:2), Španci su već u 13. minutu uspjeli da prvi put steknu tri gola viška (9:6) zbog čega je morao da reaguje i selektor "zmajčeka" Veselin Vujović.

Međutim, do odlaska na odmor "zmajčeki" nisu imali rješenja za Davida Balagera, koji je s desnog krila postigao čak sedam golova za ogromnu prednost Španije na poluvremenu - 18:10.

U nastavku, Španci su povećali na dvocifrenu prednost, koju su rutinski održali protiv mladog tima Vujovića, koji je bio u pravu rekavši da "njegovi izabranici mogu visoko da polete, ali i da još niže padnu"...

Kod Španaca najbolji je bio pomenuti Balager sa sedam golova, sve u prvom dijelu, dok je u nastavku prvo ime bio Valero Rivera sa šest pogodaka.

U slovenačkom taboru Gašper Marguč sa šest i Jure Dolenec sa pogotkom manje bili su najefikasniji, ali bilo kako bilo u osmini finala će igrati protiv Rusije u Parizu, dok će Španija na megdan Brazilu.