Kolindina ćerka u Beogradu: Ne sme da joj se priđe

Ćerka hrvatske predsednice Kolinde Grabar Kitarović, Katarina Kitarović (16), doputovala je u glavni grad Srbije kako bi učestvovala na desetom Evropskom kupu u umetničkom klizanju "Skejt Helena" u ledenoj dvorani Pionir.

Mediji pišu da je svaki njen korak budno praćen i da njeno obezbeđenje nije dalo nikome da joj priđe, pa ni da je fotografiše.

Novinarima je rečeno da je strogo zabranjena bilo kakva komunikacija i slikanje ćerke hrvatske predsednice. Iako su se nalazili na javnom mestu i otvorenom sportskom nadmetanju, priprećeno im je obezbeđenjem i policijom, ukoliko ne poslušaju pomenuta uputstva.

Slično je prošao i legendarni sportski novinar Milojko Pantić, kome je takođe bio zabranjen ulaz i pristup "Ledenoj dvorani", dok je nastupala Kitarovićeva, piše list "Alo."

Katarina Kitarović članica je Klizačkog kluba "Leda", a na poslednjem takmičenju u prvenstvu Hrvatske u klizanju u kratkom programu juniorki osvojila je prvo mesto. Prošle godine u martu okitila se i titulom hrvatske prvakinje u umetničkom klizanju, a prvo mesto je osvojila na juniorskom prvenstvu u Domu sportova.

Na prvenstvu Hrvatske u kategoriji naprednih mlađih juniorki 2015. zauzela je drugo mesto, a 2016. osvojila je i srebro na međunarodnom turniru u umetničkom klizanju u Mađarskoj. Katarinin cilj je da se u najskorije vreme izbori za učešće na Zimskim olimpijskim igrama.