Tragičar Ramos sada je Realov junak!

Real Madrid "tesno" pobedio Malagu, a strelac dva gola bio je Serhio Ramos.

Nepisano fudbalsko pravilo, one koje važi još iz dečačkih dana, glasi: da bi anulirao autogol, moraš da daš dva.

Serhio Ramos je uspeo!

Šalu na stranu, defaznivac Real Madrida najzaslužniji je za pobedu svog kluba protiv Malage u utakmici 18. kola Primera - 2:1 (2:0).

Ramos je bio dvostruki strelac, čime se iskupio za autogol protiv Sevilje, kojim je u 85. minutu najavio potpuni preokret domaćina i prvi od dva poraza u nizu "kraljevskog kluba".

Kriza je, sudeći po rezultatu, prošlost, a poraz od Selte u Kupu kralja prevaziđen na najbolji način - pobedom.

Real, ipak, nije bio ubedljiv...

Ramos je oba gola, u 35. i 43. minutu, postigao posle prekida i centaršuteva Tonija Krosa. Nemac je prvo izveo korner sa desne strane, a štoper Reala glavom zatresao mrežeu, da bi kod drugog pogotka i ubačene lopte iz "slobodnjaka" sa leve strane, Ramos odlično reagovao na "drugoj" stativi i uklizavanjem duplirao prednost lidera na tabeli.

Završnica nije bila mirna za Madriđane...

Huan Karlos je "promešao" Varana i Lukasa u 64. minutu, solo akcijom stvorio sebi odličnu priliku, ali je Kejlor Navas odbranio šut. Ostao je golman Reala nesavladan, ali koji trenutak kasnije je, ipal, morao u mrežu po loptu. Ona se odbila do Huanpija, koji je smešta u gol.

Strepeli su navijači, igrač i trener "kraljevskog kluba" Zinedin Zidan, ali su preživeli. Malaga je vezala četvrti poraz i čak šest kola ne zna za pobedu.