VATERPOLO: Partizan se ne snalazi na Dorćolu

Crno-beli, silom prilika izmešteni sa Banjice, izgubili od Budve na bazenu SC "Milan Gale Muškatirović".

Partizan Budva 7:9 Izvor: MN PRESS

Vaterpolisti Partizana ponovo su morali da zbog hladne vode dočekaju protivnika van svoje "kuće" i još jednom su doživeli poraz.

Ovaj put - neprijatniji nego u ovonedeljnom duelu protiv šampiona Evrope na istom mestu.

Šampion Srbije izgubio je na bazenu SC "Milan Gale Muškatirović" na Dorćolu od gostiju iz Crne Gore.

PARTIZAN - BUDVA 7:9 (4:3, 1:2, 1:1, 1:3)

Ekipa Zorana Milenkovića pala je u poslednjim minutima, nakon što je šest minuta pre kraja imala vođstvo 7:6. Budvani su u preostalom vremenu serijom 3:0 ostvarili važnu pobedu, a šef struke crno-belih rekao je posle meča:

"Vaterpolisti Budve, koji su ove zime doveli dvojicu iskusnih igrača, su znatno napredovali u odnosu na prvi deo sezone i pokazali su da su se dobro pripremili za ovaj meč. Smatram da je presudna bila spremnost Budvana. Bolje su plivali, bili su konkretniji u napadu, nismo uspeli da na pravi način odgovorimo na njihov presing. Na našu igru i lošiju spremnost je dobrim delom uticalo i to što poslednjih sedmica nemamo normalne uslove rada. Međutim, bez obzira na to, Budva je bila bolja i čestitam joj na pobedi".

Crno-beli u devetom kolu regionalne lige putuju u Split, na gostovanje Mornaru, a Milenković se nada da će tim do tada uspeti da se vrati u normalan ritam rada i treninga.

"... pod uslovom da se vratimo na Banjicu", dodao je on.

Ovim porazom i pobedom Primorja na gostovanju Vojvodini, crno-beli su pali sa četvrte na petu poziciju tabele.

PARTIZAN: Dobožanov (6 odbrana), Manojlović, F. Janković, Vučinić, Lazić 2, Velkić, Drašović 3, Radanović, Jakšić 1, Radojević, Stojanović 1, M. Janković, Belopavlović, Lukić. Trener: Milenković.

BUDVA: Radić (10 odbrana), Manojlović, Rašković, Franeta, Mitrović 2, S. Ćetković, Vujašević, Đurđić 2, Kovačević, Popović, P. Ćetković 2, Dragović, Krivokapić, Vuksanović 3. Trener: Pejaković.